Aktuality

RSS Aktuality z biskupství

 • Brno: Šalina noci kostelů 2017 23.5.2017
  Letošní novinkou Noci kostelů, která proběhne 9. června 2017, je jízda ŚALINY NOCI KOSTELŮ 2017 v centru Brna s doprovodným programem (mj. rozhovory se zajímavými hosty, pozvánky na zajímavé programy v kostelech), a to od 17.00 do 22.00 hodin.
 • Slavnostní zakončení prvního běhu kurzu Párové doprovázení manželů 23.5.2017
  Kurz Párové doprovázení manželů je organizován Cyrilometodějskou teologickou fakultou v Olomouci v rámci programu celoživotního vzdělávání,
 • 6. neděle velikonoční bude zasvěcená modlitbám za pronásledované křesťany 19.5.2017
  Nejbližší neděle velikonoční (21. května) bude v katolické církvi věnována modlitbám za pronásledované křesťany. Jen během roku 2016 bylo ve světě kvůli víře zabito až 90 000 křesťanů a více než 500 milionů křesťanů pak bylo pronásledováno nebo diskriminováno
 • Na rozcestí 19.5.2017
  Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně nabízí také služby pro neúplné rodiny s dětmi pod názvem Na rozcestí. Programy jsou cíleny jako komplexní podpora pro rozvedené, ovdovělé či svobodné rodiče a jsou zdarma.
 • WxP va Žbovřeskách 18.5.2017
  Na svátek Panny Marie Pomocnice křesťanů 24. května 2017 pořádají salesiáni v Brně-Žabovřeskách rockový koncert mladé kapely WxP ze Sebranic u Litomyšle. Začátek koncertu je v 19.30 hodin ve venkovním amfiteátru u kostela Panny Marie Pomocnice.

RSS Aktuality z ČR a zahraničí

 • Papež František vyjádřil soustrast pozůstalým po útoku v Manchesteru 23.5.2017
  Teroristický útok na koncertní sál v Manchesteru po včerejším vystoupení zpěvačky Ariany Grande si vyžádal nejméně 22 mrtvých a desítky zraněných. Svojí soustrast pozůstalým zaslal už během pondělní noci papež František a hlubokou lítost vyjádřil také kardinál a prezident Biskupské konference Anglie a Walesu Vincent Nichols i další zástupci katolické církve.
 • Dny lidí dobré vůle a poutní slavnost na Velehradě 2017 23.5.2017
  Poutníci z různých koutů republiky mohou i letos putovat na slovácký Velehrad. Ve dnech 4. a 5. července 2017 je zde čekají Dny lidí dobré vůle, dobrá příležitost k připomínce odkazu svatých Cyrila a Metoděje. Hlavním celebrantem středeční poutní bohoslužby bude prefekt Kongregace pro biskupy kardinál Marc Ouellet.
 • Papež: 24. května se duchovně spojíme s katolíky v Číně 23.5.2017
  Ve středu 24. května se duchovně spojíme s katolíky v Číně, kteří si budou připomínat Pannu Marii, pomocnici křesťanů. Uvedl to papež František během nedělní polední modlitby. Křesťané žijí v Číně v nelehké situaci, často jsou pronásledováni. V současnosti také probíhá dialog mezi Vatikánem a čínskou vládou, jenž má za cíl přinést křesťanům svobodu vyznání.
 • Papež František oznámil jména pěti nových kardinálů 23.5.2017
  28. června 2017 bude uvedeno do úřadu pět nových kardinálů. Jejich jmenování oznámil papež František při nedělní polední modlitbě. Mezi budoucími kardinály je například první švédský katolický biskup od počátku reformace, blízký spolupracovník zavražděného latinskoamerického arcibiskupa Romera nebo historicky první kardinál z Laosu. Počet členů kardinálského sboru, kteří volí papeže, tak vzroste na 121.
 • Nový web: Vydejte se na cestu s církevní turistikou 23.5.2017
  Web o církevní a klášterní turistice v ČR www.cirkevnituristika.cz můžete již před prázdninami používat se všemi přednostmi a novinkami, které nyní nabízí. Jaké to jsou?

Nejnovější příspěvky na farních stránkách

 • Ohlášky 21. května 2017

  21. května je 6. neděle velikonoční. Dnes je den modliteb za pronásledované křesťany. Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího Liturgické oslavy v týdnu ve čtvrtek je slavnost …
 • Ohlášky 14. května 2017

  14. května je 5. neděle velikonoční. Tato mše svatá byla sloužena za Jana Zaplatila, manželku, dvoje rodiče a rodiče Kozlovy. Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího
 • Ohlášky 7. května 2017

  7. května je 4. neděle velikonoční, neděle Dobrého pastýře. Tato mše svatá byla sloužena za zemřelé Marii a Břetislava Rösslerovy, rodinu Vitulovu, rodinu Brázdovu, syna Jaroslava a Kristýnu Závodskou. Odkaz …
 • Ohlášky 30. dubna 2017

  30. dubna je 3. neděle velikonoční. Tato mše svatá byla sloužena za rodiče Frolichovy, dceru, zetě, živé rodiny a duše v očistci.
 • Ohlášky 23. dubna 2017

  23. dubna je 2. neděle velikonoční, neděle Božího milosrdenství. Tato mše svatá byla sloužena za farnost. Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího

Nejnovější události na farních stránkách

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Římskokatolická farnost u kostela sv. Bartoloměje, Brno-Žebětín