Aktuality

RSS Aktuality z biskupství

 • Biskup Cikrle byl jmenován před devětadvaceti lety 14. 2. 2019
  Brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle byl jmenován třináctým diecézním biskupem 14. února 1990 papežem Janem Pavlem II. ve svých čtyřiceti třech letech. Biskupské svěcení přijal v katedrále sv. Petra a Pavla 31. března 1990.
 • Revitalizace a zpřístupnění zahrad NKP Petrov. 12. 2. 2019
  Biskupství brněnskému se podařilo získat v roce 2017 dotaci na projekt, jehož cílem je revitalizace a zpřístupnění zahrad, které se nacházejí v areálu Národní kulturní památky Petrov v Brně.
 • Programové tipy Radia Proglas na 7. týden 2019 11. 2. 2019
  V týdnu od 11. do 17. února 2019 uslyšíte na Radiu Proglas v týdeníku Vítejte, senioři! o tzv. internetových trollech. Těšit se můžete také na rozhovor s parkouristou a knězem P. Danielem Bořkovcem či organologem a kampanologem Radkem Rejskem.
 • Začíná Národní týden manželství: Nechte se inspirovat 11. 2. 2019
  Národní týden manželství probíhá každý rok v týdnu kolem svátku sv. Valentýna (14. února) a je příležitostí pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah. Po celé ČR se bude v tomto týdnu konat mnoho aktivit, které chtějí povzbudit ty, kdo se do manželství chystají nebo už jsou svoji, aby zvláštním způsobem investovali do svého […]
 • Trápení se zvládají lépe, když na ně nejsme sami 11. 2. 2019
  Dnes, 11. února, si připomínáme Světový den nemocných. Všichni dobře víme, jaké to je, když člověk ochuraví. Někdy stačí i malý zdravotní problém a rozhodí naše myšlenky a všechny plány. Oč hůř se prožívá nemoc vážná, dlouhodobá, nebo dokonce nevyléčitelná.

RSS Aktuality z ČR a zahraničí

 • Bylo zahájeno přihlašování na Noc kostelů 2019 17. 2. 2019
  Letošní Noc kostelů připadá na pátek 24. května a v České republice se bude konat již po jedenácté. Od února bylo zahájeno přihlašování kostelů a modliteben a diecéze také vyzývají k objednání propagačních materiálů. Mottem letošního ročníku je verš z knihy proroka Izaiáše: „Dáte se do zpěvu jako v tu noc, kdy se zasvěcuje svátek.“ (Iz 30,29).
 • McCarrick byl propuštěn z duchovního stavu 16. 2. 2019
  Tiskové středisko Svatého stolce dnes vydalo prohlášení ohledně bývalého kardinála Theodora McCarricka, který byl na základě rozhodnutí Kongegace pro nauku víry propuštěn z duchovního stavu.
 • Programové tipy Radia Proglas na 8. týden 2019 15. 2. 2019
  V týdnu od 4. do 10. února vysílá Proglas například Kafemlýnek věnovaný autoškole pro ženy, Barvínek o Rychlých Šípech nebo hudební týdeník Slyšte, lidé! o íránské hudbě.
 • Národní pouť do Říma k výročí svatořečení Anežky České 15. 2. 2019
  V listopadu 2019 uběhne 30 let od svatořečení sv. Anežky České. K této příležitosti se bude ve dnech 11. až 13. listopadu konat národní pouť do Říma, při které budeme děkovat za dar svobody a prosit za duchovní obrodu naší země. V programu nebudou chybět mše svaté v hlavních římských bazilikách za účasti českých a moravských biskupů. […]
 • Senát zřejmě odmítne zdanění peněžitých náhrad církvím 15. 2. 2019
  Senát zřejmě odmítne zdanění peněžitých náhrad, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Doporučil mu to dnes jednoznačně jeho hospodářský výbor hlasy opozice, která má v horní komoře většinu. Pokud poslanci senátní veto komunistického návrhu přehlasují zejména hlasy vládní koalice, opoziční senátoři se podle svých vyjádření obrátí na Ústavní soud.

RSS Aktuality z RadioVaticana

 • Idolatrie vysvětluje současné postoje lépe než sociologické analýzy 16. 2. 2019
  Vatikán. Na Svatopetrské náměstí se před polednem sešlo asi 10 tisíc lidí, aby si vyslechlo pravidelnou promluvu Petrova nástupce před mariánskou modlitbou Anděl Páně. Papež komentoval evangelium 6. neděle liturgického mezidobí (srov. Lk 6,17.20-26) o blahoslavenstvích podle Lukáše.
 • Církev ve Venezuele chce nové volby, říká otec Arturo Sosa SI 15. 2. 2019
  Venezuela. Církev v této latinskomarické zemi se vyslovila za uspořádání nových voleb. „Situace je velmi kritická a napětí značné,“ říká generální představený jezuitů, o. Arturo Sosa, který je shodou okolností venezuelské národnosti.
 • Zastřelen španělský salesián a misionář o. Fernández 15. 2. 2019
  Burkina Faso. Španělský salesiánský misionář o. Antonio César Fernández SDB byl včera zastřelen  militantními islamisty v sousedním státě Togo, v jehož hlavním městě se účastnil setkání salesiánských misionářů západoafrické frankofonní oblasti.
 • F. Lombardi k případu McCarricka 15. 2. 2019
  Vatikán. „Zpráva o dekretu zbavujícím duchovenského stavu bývalého kardinála McCarricka je zajisté velice smutná, protože jím církev veřejně a definitivně potvrzuje, že se tento člověk během svojí duchovenské služby dopustil těžkých a hanebných deliktů“– říká otec Federico Lombardi, moderátor summitu předsedů biskupských konferencí, jež začíná příští středu.
 • Svatý stolec zbavil duchovenského stavu bývalého kardinála McCarricka 15. 2. 2019
  Vatikán. Papež František s definitivní platností laicizoval kardinála McCarricka, oznamuje to dnešní tiskové sdělení Kongregace pro nauku víry. Emeritní arcibiskup Washingtonu byl shledán vinným ze zneužívání svátosti smíření a z porušování šestého přikázání s nezletilými i dospělými s přitěžující okolností zneužití moci. Oznámení kongregace citujeme v plném znění.
 • Zachovávání a předávání bohatství katolické tradice je pro církev podstatné 15. 2. 2019
  Vatikán. Petrův nástupce přijal na audienci členy římského Patristického institutu Augustiniánum u příležitosti 50. výročí založení této pobočky Papežské lateránské university. Vznikla z řádového institutu, který působil při římském kostele sv. Augustina od začátku 14. století.

Nejnovější příspěvky na farních stránkách

 • Ohlášky 17. února 2019

  17. února je 6. neděle v liturgickém mezidobí. Tato mše svatá byla loužena za farnost. Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího Liturgické oslavy v týdnu v pátek …
 • Ohlášky 10. února 2019

  10. února je 4. neděle v liturgickém mezidobí. Tato mše svatá byla sloužena za nemocnou osobu. Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího
 • Ohlášky 3. února 2019

  3. února je 4. neděle v liturgickém mezidobí. Tato mše svatá byla sloužena za farnost Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího
 • Farní pouť do Neratova

  Podrobný program pouti 1. 6. 2019 do Neratova:
 • Ohlášky 27. ledna 2019

  27. ledna je 3. neděle v liturgickém mezidobí. Tato mše svatá byla sloužena za Jana Kříže, zetě Michala a živé rodiny. Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího

Nejnovější události na farních stránkách

 • Jarní farní výlet

  V sobotu 9. března se bude konat jarní farní výlet do údolí Chlébského potoka u Nedvědice. Čas odjezdu a návratu bude upřesněn.
 • Postní duchovní obnova

  Postní duchovní obnova s brněnským děkanem P. Václavem Sloukem se koná v sobotu 23. března od 16 hodin v Katolickém domě v Žebětíně.
 • Farní pouť do Neratova

  Farní pouť do Neratova se bude konat 1. 6. 2019. Podrobný program v příloze Neratov2019
 • Otevřené společenství v Domku

  V Kohoutovicích v Domku od ledna 2019 biblické hodiny nahradí „Otevřené společenství“ od 19:30 v těchto termínech: 30. ledna, 27. února, 27. března, 24. dubna, 22. května, 19. června
 • Otevřené společenství v Domku

  V Kohoutovicích v Domku od ledna 2019 biblické hodiny nahradí „Otevřené společenství“ od 19:30 v těchto termínech: 30. ledna, 27. února, 27. března, 24. dubna, 22. května, 19. června

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Římskokatolická farnost u kostela sv. Bartoloměje, Brno-Žebětín