Ohlášky 1. října 2017

1. října je 26. neděle v mezidobí. Tato mše svatá byla sloužena za rodiče Křížovy, sourozence, syna a živé rodiny.

• V pondělí je památka sv. andělů strážných;
  • ve středu je památka sv. Františka z Assisi;
  • v sobotu je památka Panny Marie Růžencové.

Klepnutím na obrázek můžete zobrazit životopis světce nebo text ke svátku.

Anděl strážný, malíř 19. stol.
Sv. František z Assisi
Panna Maria

• v pondělí v 17:30 (dětská), za Pavlínu a Josefa Andresičovy a rodinu Čornejovu;
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích,
  • ve středu v 8:00, na úmysl celebranta;
  • ve čtvrtek v 18:00, za Filomenu Prokešovou, matku a zemřelé příbuzné;
  • v pátek v 18:00, za Vladimíra Drlíka, rodiče, sourozence a příbuzné;
  • v sobotu v 8:00, za žijící a zemřelé členy živého růžence.
  • příští neděle 8. října je 27. v liturgickém mezidobí. Mše svatá v 9:00 bude sloužena za farnost.

• Ve středu bude mše svatá v 8:00 ráno – o. Jiří se večer účastní kurzu metodiky práce s biblickými postavičkami. Ve čtvrtek a v pátek budou večerní mše svaté již v 18:00; čas večerní mše svaté ve středu, čtvrtek a pátek bude posunut na 18:00 od 1. října do 31. března, nezávisle na datu změny času ze SEČ na LČ.
  • Sbírka z minulé neděle určená na podporu pastorace a kněží brněnské diecéze (fond PULS) vynesla v celé farnosti 24 000,- Kč. Pán ať odplatí vaše dary. Sbírka bude podle pokynu biskupství odeslána až po 15.11. Příští neděli se k tomuto tématu koná přednáška P. Pavla Kafky po mši sv. v 9:00 v Žebětíně, mše sv. v 10.30 v Kohoutovicích nebude.
  • Ve středu 4. října jste zváni od 17 do 21 hodin do Domku na kurz metodiky práce s biblickými postavičkami, který povede paní Marie Klašková z Českého katolického biblického díla. Kurz je určen především těm, kdo s postavičkami pracují, velmi vítáni jsou však i ostatní zájemci. Prosíme, přihlaste se do 1. 10. u Kateřiny Pospíšilové.
  • Ve čtvrtek 5. října začíná u jezuitů další běh kurzu Alfa. Účastníci se mohou hlásit na kontakt uvedený na plakátu.
  • Pátek 6. října je první v měsíci. Uskuteční se návštěva nemocných, od 17 hodin bude v kostele v Žebětíně eucharistická adorace a příležitost ke svátosti smíření.
  • Otec Jiří je od 8. do 13. 10. na duchovních cvičeních; výuka náboženství v pondělí v Žebětíně a v úterý na Pavlovské pro 4. – 5. třídu odpadá; nekonají se úřední hodiny ve čtvrtek.
  • Farní dobročinný bazar proběhne 13. a 15. října. Informace jsou na lístcích na stolku s tiskem.