Ohlášky 11. března 2018

11. března je čtvrtá neděle postní, tzv. Radostná (Laetare). Tato mše svatá byla sloužena za Miroslavu Vavříčkovou, manžela, rodiče, sestru a živé rodiny.

bibleOdkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího

Bohoslužby

 • v pondělí v 17:30 ‚ dětská‘, za Františka a Annu Beranovy, zemřelé z rodiny Beranovy a Havlíčkovy a za živé rodiny;
 • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích;
 • ve středu v 18:00, k poctě sv. Judy Tadeáše;
 • ve čtvrtek v 18:00, za Zdeňka Böhma, zemřelé rodiče, celou zemřelou přízeň a živé rodiny;
 • v pátek v 18:00, za Josefa a Pavlínu Andresičovy a živé rodiny;
 • v sobotu v 8:00, na úmysl dárce.
 • Příští neděle 18. března je 5. postní.
  Mše svatá v 9:00 bude sloužena za farnost.
  V 7:30 a v 16:00 v Kohoutovicích.

Oznámení

 • Srdečně zveme všechny děti a mládež na křížovou cestu, která proběhne dnes od 14:30 v kostele sv. Bartoloměje. Všechny děti se budou moci aktivně zapojit, čtením nových textů křížové cesty i nesením kříže. Sraz budeme mít ve 14:15 v sakristii, kde se všechny děti i čtenáři dozví, jak bude modlitba probíhat a odtud společně vyrazíme. Celá křížová cesta se bude konat uvnitř kostela.
 • Růženec v Radiu Proglas se naše farnost modlí v pondělí 12. března – sraz na zastávce Stamicova v 17:05 a v sobotu 17. března – sraz ve 20:20 před budovou Radia Proglas na Barvičově (u Biskupského gymnázia).
 • Zveme děti, které se chystají na dětskou mši svatou v pondělí 12. března v Žebětíně, na nácvik písniček – sejdeme se v 16:40 na faře.
 • Srdečně zveme všechny mladé od 14 let výše na cyklus večerů o lásce. Čtvrté setkání se uskuteční v úterý 13. března v 19:00 v Domku Svaté rodiny. Na téma „Proč žít čistě před svatbou?“ promluví jáhen Jan Špilar.
 • Zkráceného farního běhu Kurzu alfa se můžete zúčastnit už jen ve středu 14. března v Domku od 18:30 a také po celou sobotu 17. března (je třeba účastnit se celý den 9 – 16 hodin). Hosté z farnosti, hlaste se na oba dny otci Jiřímu nejpozději do dnešního večera.
 • Biblická hodina se koná ve středu 14. března od 19:30 na faře.
 • Eucharistická adorace v kapli v Kohoutovicích bude ve čtvrtek 15. března od 19 do 20 hodin a v Žebětíně jako obvykle v pátek od 17:00 do 17:20.
 • V pátek 23. března se uskuteční mimořádný postní den naší farnosti. Lze se k němu dobrovolně připojit jakýmkoli způsobem na úmysl uzdravení vztahů v našich rodinách a ve farnosti a za potřeby farníků.
 • V sobotu 24. března se uskuteční na Petrově tradiční Diecézní setkání mládeže s otcem biskupem. Přihlásit se lze na brno.signaly.cz.
 • Týden před Květnou nedělí 18. – 25. 3. 2018 je již tradičně věnován modlitbám církve za mládež. Sekce pro mládež při ČBK připravuje modlitby vhodné k používání při slavení liturgie v tomto týdnu. K dispozici budou na stránkách tmm.signaly.cz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..