Ohlášky 14. října 2018

14. října je 28. neděle v liturgickém mezidobí. Mše svatá v 9:00 byla sloužena za farnost.

• V pondělí je svátek sv. Terezie od Ježíše, panny a učitelky církve;
  • ve středu je památka sv. Ignáce Antiochijského, biskupa a mučedníka;
  • ve čtvrtek je svátek sv. Lukáše, evangelisty.
Sv. Terezie od Ježíše
Sv. Ignác z Antiochie
Sv. Lukáš
Mistr Theodorik

• v pondělí v 17:30 (dětská), za zemřelé přátele a známé;
  • ve středu v 18:00, za Jana Ševčíka a celou živou rodinu;
  • ve čtvrtek v 18:00, za Marii Stejskalovou, manžela a dvoje rodiče;
  • v pátek v 18:00, za Vladimíra Marečka, dvoje rodiče, Růženu a Stanislava Horáčkovy a živé rodiny;
  • v sobotu v 8:00, za Marii a Augustina Svobodovy, jejich rodiče, celou zemřelou přízeň a živé rodiny.
  • Příští neděle 21. října je 29. v liturgickém mezidobí.
    Mše sv. v 9:00 bude sloužena za Jiřinu Sovičovou, rodiče a živou rodinu.

• Na farním dobročinném bazaru se vybralo 14.500 Kč a 20 batůžků. Všem dárcům a pomocníkům děkujeme. Po zkompletování všech batůžků odvezeme na brněnskou pobočku Mary´s Meals. Z peněz bude jíst 32 dětí celý rok.
  • Všichni jste v mariánském měsíci říjnu srdečně zváni k modlitbě růžence půl hodiny před každou mší svatou. V pátek bude vždy od 17:00 vystavena Nejsvětější svátost; v 17:25 bude svátostné požehnání a od 17:30 modlitba růžence. V neděli se růženec modlíme od 17:00. V sobotu 20. října se pojede žebětínské společenství modlit růženec do Radia Proglas. Sraz ve 20:20 před budovou Radia Proglas.
  • V sakristii je již možné si zakoupit kalendáře a zapisovat intence mší svatých na rok 2019. Vzadu je na stolku s tiskem také k dispozici nová kolekce obrázků a brožur od sester trapistek z opatství Naší Paní nad Vltavou, mimo jiné k letošním Vánocům.
  • Příští neděli 21. října v rámci celosvětového misijního dne proběhne v naší farnosti tradiční sbírka Misijní koláč, jejíž výtěžek poputuje na Papežská misijní díla. Kostelní sbírka bude rovněž určena na misie.
  • Od neděle 21. 10. odpoledne do pátku 26. 10. dopoledne je otec Jiří na duchovních cvičeních na Vranově. V tomto týdnu odpadá pondělní náboženství a mše svaté od pondělí do čtvrtka. V případě nutné potřeby lze napsat SMS, otec zavolá zpět.