Ohlášky 15. dubna 2018

15. dubna je třetí neděle velikonoční. Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

• v pondělí v 17:30 ,dětská‘, za zemřelou Annu Ševčíkovou a živou rodinu;
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích;
  • ve středu v 18:30, za Anežku Otoupalíkovou, manžela a rodiče;
  • ve čtvrtek v 18:30, za rodiče Frolichovy, dcery, zetě a duše v očistci;
  • v pátek v 18:30, za Jana a Růženu Linduškovy, zemřelou přízeň a živou rodinu;
  • v sobotu v 8:00, za Antonii Šedou, dva manžely a rodiče.
  • Příští neděle 22. dubna je 4. velikonoční, tzv. Neděle Dobrého Pastýře. Je to den modliteb za povolání k duchovnímu stavu.
    Mše svatá v 9:00 bude sloužena za Josefa Prokeše, sourozence, manželku, dvě dcery a živé rodiny..

• Dnešní mimořádná sbírka je určena na repatriaci uprchlíků na Blízkém Východě. Pán Bůh zaplať za každý dar. Pokud máte ještě doma zapomenuté postní pokladničky, doneste je nejpozději příští neděli, tj. 22. dubna. V následujícím týdnu je již odevzdám na Charitu.
  • Přednáška MUDr. Marie Fridrichové se koná už toto úterý 17. dubna od 18:30 v Domku. Je určena především pro manžele a snoubence, ostatním (od 14 let) je vstup vřele doporučen. Téma tohoto večera: Manželství je cesta… Boží plán a naše realita. O člověku, lásce, manželství z Božího pohledu, ale i prakticky pro náš život.
  • Adorace se čtením z Písma bude v kapli v Kohoutovicích ve čtvrtek 19. dubna od 20 do 21 hodin.
  • Farní dobročinný bazar můžete navštívit v sobotu 21. dubna od 9 do 12 hodin a v neděli 22. dubna od 8.30 do 12.30 hodin. Pokud chcete věnovat oblečení nebo obuv, přineste je do Domku ve čtvrtek 19. dubna mezi 17 a 19 hodinou nebo v pátek 20. dubna mezi 17 a 18 hodinou. Vše najdete na lístcích u kropenky a na webu.
  • Růženec do Radia Proglas se pojedeme modlit v sobotu 21. dubna. Sraz ve 20:20 před budovou Radia Proglas na Barvičově.
  • V sobotu 28. dubna se bude konat jarní farní výlet do Lednice nejen pro děti. Informace o srazu a průběhu výletu budou v ohláškách příští neděle, na plakátu a na webových stránkách.
  • Přihlašovat na farní pouť 12. května na Svatou Horu se můžete již jen jako náhradníci, arch je na obvyklém místě.
  • V pátek 20. 4. se vrátí z Říma do naší vlasti ostatky kardinála Josefa Berana. Při této příležitosti se v 18:00 rozezní ve všech farnostech zvony.
  • Manželské ohlášky: dne 28. 4. hodlají ve farním kostele uzavřít manželství pan Lukáš Lesonický z farnosti Moravský Krumlov a slečna Věra Bělehrádková z pravoslavné církve.