Ohlášky 15. října 2017

15. října je 28. neděle v mezidobí. Tato mše svatá byla sloužena za Růženu a Karla Novotných, manžele Juříčkovy a živé rodiny.

• V úterý je památka sv. Ignáce Antiochijského, biskupa a mučedníka;
  • ve středu je svátek sv. Lukáše, evangelisty..

Klepnutím na obrázek můžete zobrazit životopis světce nebo text ke svátku.

Sv. Ignác z Antiochie
Sv. Lukáš
Mistr Theodorik

• v pondělí v 17:30 (dětská), za zemřelé přátele a známé;
  • ve středu v 18:00, za Jaroslava a Annu Křivánkovy, syna a zemřelou přízeň;
  • ve čtvrtek v 17:30, za Vladimíra Marečka, dvoje rodiče, Růženu a Stanislava Horáčkovy a živé rodiny;
  • v pátek v 18:00, za zemřelé Jaroslava a Annu Křivánkovy, syna Jaroslava, jejich rodiče a duše v očistci;
  • v sobotu v 8:00, za Marii a Augustina Svobodovy, jejich rodiče a celou zemřelou přízeň a živé rodiny.
  • příští neděle 22. října je 30. v liturgickém mezidobí. Mše svatá v 9:00 bude sloužena za farnost.
  • V 7:30 a v 10:30 v Kohoutovicích.

• V Domku Svaté rodiny se dnes do 12.30 koná farní dobročinný bazar. Dnes od 16 hodin prosíme o pomoc s balením věcí, děkujeme.
  • Příští neděli 22. října v rámci celosvětového misijního dne proběhne v naší farnosti tradiční sbírka Misijní koláč, jejíž výtěžek poputuje na papežské misijní dílo.
  • Ve středu 18. října v po mši sv. v 18:00 bude podle výzvy biskupů ve farním kostele adorace, při níž se budeme modlit za průběh za výsledek parlamentních voleb.
  • Adorace v kapli Svaté rodiny se přesouvá z 19. 10. na 26. 10. – otec Jiří má tento večer přednášku na kurzu Alfa u jezuitů, navíc 26. 10. je adorační den naší farnosti. Úřední hodiny ve čtvrtek 19.10 budou pouze do 17.00, mše svatá bude tento den v Žebětíně již v 17.30.
  • V sobotu 21. 10. od 9.45–15.30 hod. se v kostele sv. Augustina a na ZŠ Lerchova v Brně uskuteční Diecézní den pro seniory. Můžete prožít den, který vás obohatí a povzbudí. Budeme slavit mši svatou, povídat si o naší diecézi. Můžete si vyzkoušet trénink paměti, biblické tance a tance vsedě. Bližší podrobnosti na nástěnce a na webu http://spokojenysenior-klas.cz