Ohlášky 16. července 2017

16. července – 15. neděle v mezidobí. Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

• V sobotu je svátek sv. Marie Magdaleny.

Klepnutím na obrázek můžete zobrazit životopis světce nebo text ke svátku.

Tizian: Kající se Marie Magdalena

• v pondělí v 18:30, úmysl zatím volný;
  • ve středu v 18:30, za zemřelou rodinu Lazarovu, Vítámvásovu a Josefa Hrdličku;
  • ve čtvrtek v 18:30, za Zuzanu černou a všechny živé a zemřelé členy rodiny;
  • v pátek v 18:30, na poděkování za 50 let společného života s prosbou o další pomoc;
  • v sobotu v 8:00, na úmysl celebranta,
  • příští neděle 23. července 2017 je 16. v liturgickém mezidobí.  Mše sv. v 9:00 bude sloužena za rodinu Willmanovu a Valíčkovu, za rodiče a živé rodiny.
    V 7:30 v Kohoutovicích.

• Kdo víte o někom, kdo by uvítal doma návštěvu kněze na 1. pátek, oznamte to o. Jiřímu.
  • Prosíme také zájemce o přípravu ke křtu dospělých, aby se přihlásili otci Jiřímu. Rodiče, kteří ještě neodevzdali přihlášky svých dětí do náboženství, prosíme, aby tak učinili co nejdříve.
  • Mše sv. u Helenčiny studánky bude ve středu 26. července v 17:00. Pouze v případě velmi špatného počasí by se bohoslužba konala v kostele ve Veverských Knínicích.
  • Otec Jiří je od 24. do 28. 7. mimo farnost. Bohoslužby ani úřední hodiny se v těchto dnech nekonají. V případě nutné potřeby zaopatření svátostmi nebo pohřbu kontaktujte farnost Brno-Bystrc (P. Pavel Svoboda, 731 402 602)
  • Při příležitosti 240. výročí založení brněnské diecéze připravilo Diecézní katechetické centrum poznávací hru Poklady brněnské diecéze. Hra je určena jednotlivcům nebo skupinám/rodinám bez rozdílu věku. Probíhá od 1. června do 31. října 2017. Více na webu.
  • Manželské ohlášky: dne 5. srpna hodlají v bazilice na Velehradě uzavřít manželství slečna Mgr. Lucie Janásová a pan Radim Večeřa, oba z naší farnosti.