Ohlášky 16. září

16. září je 24. neděle v liturgickém mezidobí. Mše svatá v 9:00 byla sloužena za farnost.

• Ve čtvrtek je památka sv. Ondřeje Kim Taegona, kněze, Pavla Chong Hasanga a druhů, korejských mučedníků;
  • v pátek je svátek sv. Matouše, apoštola a evangelisty.
Sv. Ondřej Kim Tae-gon
Sv. Matouš

• v pondělí v 17:30 (dětská), za Františka Roháče, rodiče, bratra a živé rodiny;
  • ve středu v 18:30, za Františka a Marii Vašulínovy a celou rodinu Žílovu a Vašulínovu;
  • ve čtvrtek v 18:30, za zdraví duše i těla pro rodinu;
  • v pátek v 18:30, za Anežku a Bohumila Chroustovy, jejich rodiče, sourozence a živé rodiny;
  • v sobotu v 8:00, za Ladislava Stejskala, manželku, pravnučku a dvoje rodiče.
  • Příští neděli 23. září je 25 v mezidobí. Mše svatá v 9:00 bude sloužena za rodiče Křížovy, sourozence, syna a živé rodiny.
    V 7:30 v Kohoutovicích.

• Ze srdce děkujeme všem, kteří se jakkoli podíleli na organizaci farního dne.
    Na farním dnu se vybralo 15.920, částkou jsme pokryli náklady farního dne.
  • Fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézePříští neděli 23. září se koná sbírka na podporu kněží a pastorace – fond PULS. Příští neděli bude sbírka do Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze. Svým darem podpoříte službu kněží a život v naší diecézi. Více informací najdete na stránce fond.biskupstvi.cz.
  • Pravidelná výuka náboženství začíná zítra 17. září na ZŠ Otevřená a na faře dle zveřejněného rozvrhu.
  • Kurz alfa začíná 26. září, koná se 1x týdně vždy ve středu od 18 hodin v Domku.
  • 6. a 7. října se koná farní dobročinný bazar, výtěžek jde na charitativní dílo Mary´s Meals. Prosíme o pomoc při chystání v pátek 5. října od 18 hodin a úklidu v neděli 7. října odpoledne.
  • Petici na podporu manželství lze podepsat na stolku s tiskem, předpokládáme její odeslání koncem září.
  • Manželské ohlášky: v pátek 28. 9. hodlají ve farnosti Brno- dóm uzavřít manželství slečna Denisa Chytilová z naší farnosti a pan Steven Odendaal z Jihoafrické republiky.
  • Naše farnost se v pátek 21. 9. od 18:00 připojí k iniciativě A zvony zvoní, která se koná u příležitosti Mezinárodního dne míru. Má za cíl v jeden okamžik rozeznít po Evropě co největší počet zvonů jako symbol mír.