Ohlášky 17. prosince 2017

17. prosince je 2. neděle adventní, tzv. Radostná (Gaudete). Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

• Příští týden je předvánoční.

• v pondělí v 17:30 (dětská), za Marii a Oldřicha Hanišovy, rodinu Neveselou a Kašparcovu;
  • v úterý v Kohoutovicích již v 17:00 ,
  • ve středu v  18:00, za zemřelého manžela Jaroslava Bartoňka;
  • ve čtvrtek v 18:00, za Filomenu a Františka Tesařovy a živé a zemřelé rodiny;
  • v pátek v 18:00, za živou rodinu s prosbou o Boží požehnání a ochranu Panny Marie;
  • v sobotu v 8:00, za zemřelou Marii Geidlovou.
  • příští neděle 24. prosince je 4. neděle adventní a zároveň Štědrý den. Mše svatá v 9:00 bude sloužena na poděkování za dar života s prosbou o Boží pomoc a ochranu Panny Marie; mše sv. v 15:00, za děti z naší farnosti; ‚půlnoční‘ mše sv. ve 23:00, za Oldřicha a Marii Rückerovy a živé rodiny..

• Pořad vánočních bohoslužeb je na nástěnce, v občasníku č. 7 a na webu naší farnosti a na www.krestanskevanoce.cz .
  • Příležitost k předvánoční svátosti smíření bude dnes ve zpovědní místnosti v kostele v Žebětíně 15:00 – 17:00 o. Jiří. Řádná příležitost je vždy 1/2 h před každou mší svatou. Můžete využít také stálou zpovědní službu u sv. Maří Magdaleny na Masarykově ulici.
  • V pátek 22.12. se uskuteční předvánoční návštěva nemocných.
  • Papež František zve rodiny celého světa na setkání do Irska, které proběhne v Dublinu 21. -26. 8. 2018. Podrobnosti o setkání jsou k dispozici na stránkách www.rodiny.cz, které jsou překládány z oficiální stránky světového setkání www.worldmeeting2018.ie.
  • Vzadu na stolku s tiskem jsou vánoční přání, která vyrobilo společenství děvčat v Kohoutovicích. Dobrovolný příspěvek za ně pomůže potřebným v Sýrii.
  • Při štědrovečerní mši svaté 24.12. pro rodiny s dětmi v 15:00 bude poprvé možnost vzít si domů Betlémské světlo, které jako každý rok přivezli z Vídně skauti.