Ohlášky 18. června 2017

18. června je 11. neděle v mezidobí.
Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

• ve středu je památka sv. Aloise Gonzagy, řeholníka;
  • v pátek je slavnost Nejsvětějšího Srdce Páně;
  • v sobotu je slavnost Narození sv. Jana Křtitele.

Klepnutím na obrázek můžete zobrazit životopis světce nebo text ke svátku.

Povolání sv. Aloise Gonzagy
Nejsvětější Srdce Ježíšovo
Sv. Jan Křtitel, ikonopiska Mga. Iveta Kadlecová

• v pondělí v 17:30 (dětská), za Marii a Josefa Audyovy, sestru, syna Pavla a živé rodiny;
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích,
  • ve středu v 18:30, za zemřelé rodiče Hrabovské, syna Jaroslava, rodiče Rožnovské a za syna a dcery;
  • ve čtvrtek v 18:30, za Václava a Amálii Beranovy, jejich děti a zemřelou přízeň;
  • v pátek v 18:30, za Marii Kozlovou, manžela a dvoje rodiče;
  • v sobotu v 8:00, na poděkování za 75 let života ročníku 1942 s prosbou o Boží požehnání a za zemřelé spolužáky.
  • příští neděle 25. června 2017 je 12. v liturgickém mezidobí.  Mše sv. v 9:00 bude sloužena za Jaroslava Obrovského, rodiče, sestru Marii a rodinu Kvardovu.

• Sbírka příští neděle je určena na bohoslovce a formaci kněží.
  • Ve středu 21. června bude od 19:30 na faře v Žebětíně biblická hodina.
  • Adorace s písněmi z Taizé, při které poprosíme za potřeby návštěvníků Noci kostelů, se v kapli sv. Rodiny koná ve čtvrtek 22. června od 20 do 21 hodin.
  • V neděli 25. června si mohou děti po mši sv. přijít pro malou odměnu za celoroční aktivitu „Milosrdenstvím zaplavíme svět“.
  • Na setkání farní pastorační rady jste zváni na faru v pondělí 26. června od 19:30. Hosté jsou srdečně zváni.
  • Rozvrh výuky náboženství na příští rok je na nástěnce a na webu. Papírová přihláška je na stolku s tiskem, vyplněnou ji odevzdejte o. Jiřímu nebo katechetkám. Je také ke stažení na webových stránkách. Prosíme o vyplnění přihlášky pro každé dítě, které se má výuky účastnit, aby bylo zřejmé, kolik dětí bude celkem ve třídách.
  • Při příležitosti 240. výročí založení brněnské diecéze připravilo Diecézní katechetické centrum poznávací hru Poklady brněnské diecéze. Hra je určena jednotlivcům nebo skupinám/rodinám bez rozdílu věku. Probíhá od 1. června do 31. října 2017.