Ohlášky 18. února 2018

18. února je první neděle postní. Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

• Ve čtvrtek je Svátek stolce sv. apoštola Petra.

Klepnutím na obrázek můžete zobrazit životopis světce nebo text ke svátku.

Stolec sv. apoštola Petra

• v pondělí v 17:30 ‚ dětská‘ ,úmysl zatím volný;
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích;
  • ve středu v 18:00, za doc. ing. Stanislava Vališe a živou rodinu;
  • ve čtvrtek v 18:00, za Františka Slezáka, dvoje rodiče, bratra Jaroslava, švagra Jindřicha a živé rodiny;
  • v pátek v 18:00, za Josefa Berana, manželku, dceru, sourozence a celou zemřelou přízeň;
  • v sobotu v 8:00, za Marii a Antonína Zaplatilovy, jejich rodiče, celou zemřelou přízeň a živé rodiny.
  • Příští neděle 15. února je 2. postní.
    Mše svatá v 9:00 bude sloužena za Jana Kříže, zetě Michala a živé rodiny.

• Modlitbu křížové cesty se v postě budeme modlit v pátek přede mší svatou a v neděli ve 14:30.
  • Den společných modliteb naší farnosti s arcibiskupským seminářem Olomouc je úterý 20. února. Po mši sv. v kapli v Kohoutovicích bude krátká adorace.
  • Svatý otec František ustanovil pátek 23. 2. 2018 jako zvláštní den postu a modliteb za mír ve světě a vyzval všechny lidi dobré vůle, aby se k němu připojili. Modlitební úmysl se týká všech zemí trpících válečnými konflikty a násilím, obzvláště pak Demokratické republiky Kongo a Jižního Súdánu.
  • Postní duchovní obnova, kterou povede P. Jiří Rous, proběhne v naší farnosti v sobotu 24. února od 16 do 20 hodin v Katolickém domě v Žebětíně.
  • Kurz alfa pro farnost začíná 28. února. Hosté z farnosti, hlaste se Ireně Veselé.
  • Letošní farní pouť se koná 12. května, cílem bude Svatá hora u Příbrami.
  • Na stolku s tiskem si můžete vzít Postní průvodce – prosíme o příspěvek 5 Kč do pokladničky. Je možné si je také stáhnout a vytisknout z webu. Ke stažení do mobilu zde.
  • Postní pokladničky – postničky jsou ve stolku s tiskem a ke stažení na obou webech.