Ohlášky 19.8.2018

19. srpna je 20. neděle v mezidobí. Mše svatá v 9:00 byla sloužena za farnost.

• V pondělí je památka sv. Bernarda z Clairvaux, opata a učitele církve;
  • v úterý je památka sv. Pia X, papeže;
  • ve středu je památka Panny Marie Královny;
  • v pátek je v naší farnosti titulární slavnost sv. Bartoloměje, apoštola.

• ve středu v 18:30, za zemřelou Annu Trojanovou, manžela Viléma, syny Oldřicha a Stanislava a živé rodiny;
  • ve čtvrtek v 18:30, za manžela Bořivoje Krychtálka a živou rodinu;
  • v pátek v 18:30, za Františku Zaplatilovou, manžela, dceru Marii a živé rodiny;
  • v sobotu v 8:00, za Ladislava Černého, syna a rodiče.
  • příští neděle 26. srpna je 21. v liturgickém mezidobí.
    Mše svatá v 9:00 bude slouže za žebětínskou chasu.
    V 7:30 v Kohoutovicích.

• V pondělí 20. srpna mše sv. ve farním kostele nebude.
  • Na stolku s tiskem a na webu je k dispozici nové číslo farního občasníku.
  • V sobotu 25. srpna jste zváni na hody do Žebětína. Ve farním kostele bude v 15:30 požehnání chase a poté Česká a Moravská beseda pod májou. Od 20 hodin v Katolickém domě hodová zábava.
  • Centrum pro rodinu a sociální péči srdečně zve rodiny na tradiční pouť rodin v sobotu 1. září 2017 do areálu kláštera ve Žďáře nad Sázavou. Program a více informací naleznete na www.crsp.cz
  • V sobotu 1.9. po mši svaté v 8:00 proběhne velký úklid našeho kostela. Prosíme všechny dívky a ženy, které by chtěly pomoci, ať se zapíší na arch na stolku s tiskem.
  • Tamtéž můžete podepsat petici na podporu manželství a přihlásit se do autobusu na farní pouť na Vranov.
  • V neděli 2. září, na závěr všech nedělních mší svatých v naší farnosti, požehnáme dětem, kterým začne nový školní rok, jejich školní aktovky a pomůcky.
  • V úterý 21. srpna si v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla a v přilehlém areálu Petrova připomeneme 50. výročí událostí roku 1968. Akce má název Svoboda – velký dar 1968 -2018. Podrobnosti jsou na webových stránkách www.biskupstvi.cz.