Ohlášky 2. dubna 2017

2. dubna je 5.neděle postní. Tato mše svatá byla sloužena za Miroslavu Vavříčkovou, manžela, rodiče, sestru a živé rodiny.

• v pondělí v 17:30 (dětská), za Boží požehnání a ochranu při přestavbě rodinného domku a radostné následné přebývání rodiny v něm;
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích,
  • ve středu v 18:30, za Jaroslava Křivánka a rodiče;
  • ve čtvrtek v 18:30, za Květoslava Prokeše, + rodiče a živou rodinu;
  • v pátek v 18:30, na poděkování za dar života s prosbou o další pomoc a ochranu Panny Marie;
  • v sobotu v 7:00, za Josefa Lízala mladšího a za živé rodiny.
  • příští neděle 9. dubna 2017 je Květná neděle, začíná Svatý týden.  Mše sv. v 9:00 bude sloužena za farnost.

• Mějte prosím na paměti, že sobotní ranní mše svatá bude již v 7:00 – z důvodu farního výletu na Pálavu.
  • Dnes se koná tradiční pěší pouť Klubu křesťanských seniorů po lesní křížové cestě v Chudčicích. Sraz na zastávce Zoologická zahrada ve 13 hodin.
  • Na pouť do Mariazell se můžete přihlašovat na arch v sakristii. Prosíme o zálohu 300 Kč/os. Podrobné informace jsou na webu a jsou také uvedeny v novém čísle farního občasníku.
  • Dubnová mše svatá v DPS Libušina třída bude již tento čtvrtek 6. dubna od 15:30; v 15:00 modlitba růžence a možnost přijmout svátost smíření. Úřední hodiny na faře se nekonají.
  • Pátek 7. dubna je první v měsíci. Uskuteční se návštěva nemocných, od 17 hodin bude v kostele v Žebětíně eucharistická adorace a příležitost ke svátosti smíření.
  • V sobotu 8. dubna se uskuteční na Petrově tradiční Diecézní setkání mládeže s otcem biskupem. Mladí se mohou do pátku přihlásit na brno.signaly.cz.
  • Pro vás všechny, kteří se nezúčastníte Diecézního setkání s otcem biskupem, se v tento den koná jarní farní výlet na rozkvetlou Pálavu, je vhodný i pro rodiny s menšími dětmi. Možná cesta vlakem a autobusem (sraz v 8:15 na Hlavním nádraží, příjezd do Dolních Věstonic v 9:17), nebo vlastním autem. Sraz všech výletníků v Dolních Věstonicích u sousoší sv. Luitgardy před kostelem v 9:30. Možný návrat zpět do Brna hromadnou dopravou: v 15:24, 17:24 a 19:24.
  • V sakristii je možné si objednat přání, brožurky a záložky od sester trapistek z kláštera Naší Paní nad Vltavou. Originály vzorků jsou k nahlédnutí rovněž v sakristii.
  • Vzadu si také můžete vzít nové číslo farního občasníku.
  • Na webové adrese olomouc2017.signaly.cz je již možné se přihlašovat na Celostátní setkání mládeže, které proběhne v Olomouci od 15. do 20. srpna 2017.
  • Zpráva o hospodaření farnosti je na nástěnce u vchodu.

Příležitost k předvelikonoční svátosti smíření (mimo běžných časů přede mší sv.):

• Kohoutovice: úterý 11. 4., Domek sv. Rodiny, 17:00-18:00 P. Jan Pacner, 18:15 – 19:00 P. Jiří.
  • Žebětín: neděle 9.4., farní kostel, začátek po Křížové cestě (15:00) ca do 18:00; celou dobu bude k dispozici P. Jiří a od ca. 16:30 nebo 17:00 také P. František Koutný z Troubska.