2. září je 22. neděle v mezidobí. Mše svatá v 9:00 byla sloužena za farnost.

bibleOdkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího

Liturgické oslavy v týdnu

 • V pondělí je památka sv. Řehoře Velikého, papeže a učitele církve;
 • v sobotu je svátek Narození Panny Marie.

Bohoslužby

 • v pondělí v 17:30, dětská‘, za děti, které začínají nová školní rok, zvláště za prvňáčky;
 • ve středu v 11:00 (pohřební), za zesnulou Zdeňku Karkošovou;
 • ve čtvrtek v 18:30, na úmysl celebranta;
 • v pátek v 18:30, za Vojtěcha Skalníka, manželu Ludmilu, dvoje rodiče a vnuka Karla;
 • v sobotu v 16:00 (Vranov u Brna, poutní), na úmysl dárce.
 • Příští neděli 9. září oslavíme ve farním kostele 95. výročí posvěcení chrámu. Mše svatá v 9:00 bude sloužena za živé a zemřelé rodiny Prokešovy a Jurčekovy.
  V 7:30 v Kohoutovicích.

Oznámení

 • Farní kavárna po mši sv. v 9:00 v Žebětíně se nekoná.
 • Ve středu bude v Žebětíně pouze pohřební mše svatá v 11:00, večerní mše sv. se nekoná.
 • V pondělí 3. 9. začnou znovu dětské mše svaté v 17:30 v Žebětíně.
 • Pátek 7. září je první v měsíci. Uskuteční se návštěva nemocných, od 17 hodin bude v kostele v Žebětíně eucharistická adorace a příležitost ke svátosti smíření.
 • V neděli 9. září, při oslavě farního dne, zároveň oslavíme při mši sv. v 9:00 v Žebětíně devadesáté páté výročí posvěcení farního kostela a desáté výročí vysvěcení nového oltáře.
 • Všichni jste srdečně zváni na farní víkend:
 • Pouť na Vranov sobota 8. září, mše sv. v 16:00. Odjezd objednaného autobusu ve 14:30 ze Žebětína se zastávkou v Kohoutovicích u hájenky v 14:40, cena je 60 Kč/os. Seznam k přihlášení je v kostele. Pěší pouť s otcem Jiřím přes Babí lom: sraz na zastávce MHD Lelekovice, náves ve 12:26 hodin – příjezd autobusu. Za velmi nepříznivého počasí se pěší pouť nebude konat.
 • Farní den v neděli 9. září začne netradičně již ve 13:30 sportovními utkáními na ZŠ Otevřená, následuje v 15:30 požehnání ve farním kostele a v 16:00 na farní zahradě koncert „vlídného písničkáře“ Pavla Helana. Od 17 hodin jsou zvány děti na faru na divadlo. Program je též na nástěnce a na webu. Prosíme o pomoc při chystání stolů a židlí na posezení a koncert, sraz u fary je ve 14 hodin, úklid proběhne v 19 hodin. Prosíme také o drobné občerstvení (bezlepkové je potřeba viditelně označit).
 • Zveme všechny, komu je 14 let a víc, do Mládežáckého spolča každé druhé úterý od 19 do 20:45 v Domku Svaté rodiny. První setkání proběhne 11. Září v Domku v Kohoutovicích. Zveme také všechny holky od 1. do 9. třídy na čtvrteční spolčo. První setkání máme rovněž v Domku 13. září: v 17h mladší (1. – 5. tř), v 18:30 starší (6. – 9. tř.). Pro bližší informace se obracejte na Veroniku Hrabovskou nebo Kateřinu Vlachovou.
 • Biblické hodiny pokračují na faře v Žebětíně ve středu 12.9. v 19:30. 
 • Rozvrh výuky náboženství a přípravy na 1. sv. přijímání je na nástěnce a na webu. Výuka začíná 17. září. Pokud jste ještě nedodali přihlášku, neprodleně ji odevzdejte, aby bylo jasné, kolik dětí bude ve třídách.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Close Menu