Ohlášky 20. května 2018

20. května je slavnost Seslání Ducha svatého, končí velikonoční doba. Tato mše svatá byla sloužena za Jaroslava Obrovského, rodiče, sestru Marii a rodinu Kvardovu.

• V pondělí je v brněnské diecézi svátek posvěcení katedrály sv. Petra a Pavla, v ostatních diecézích památka Panny Marie, Matky církve;
  • ve čtvrtek je svátek Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze;
  • v sobotu je památka sv. Filipa Neriho, kněze.

• v pondělí v 17:30, dětská, za zemřelou Marii Lucii Pospíšilovou a živé rodiny;
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích;
  • ve středu v 18:30, za RD Ladislava Pelouška, rodiče a sourozence;
  • ve čtvrtek v 18:30, na poděkování za dar života, milost Boží, za rodiče a celou přízeň;
  • v pátek v 18:30, za Jana Pospíšila a živé rodiny;
  • v sobotu v 8:00, za Filipa Nováka, celou živou a zemřelou rodinu, za dary Ducha svatého a na poděkování s prosbou o duchovní uzdravení.
  • Příští neděle 27. května je slavnost Nejsvětější Trojice.
    Mše svatá v 9:00 bude sloužena za farnost.

• Dnešní sbírka je určena na Charitu.
  • Májové pobožnosti se v kapli modlíme denně v 19 hodin kromě úterý, kdy je mše svatá. V Žebětíně denně přede mší sv. a v neděli v 17 hodin.
  • Zítra (tedy v pondělí po neděli Seslání Ducha Svatého) bude nově v celé církvi slavena památka Panny Marie, Matky církve. V brněnské diecézi však slavíme tento den svátek posvěcení katedrály.
  • Ve středu 23. května se koná od 19:30 v Domku Sv. rodiny biblická hodina.
  • Farní víkend letos proběhne v sobotu 8. září (pouť na Vranov) a v neděli 9. září (farní den); prosíme, rezervujte si tyto dny v kalendářích. Hostem farního dne bude „vlídný písničkář“ Pavel Helan.
  • Příští sobotu 26. 5. přijmou ve farním kostele křest Ondřej Hájek a Filip Holešovský.