Ohlášky 22. března 2015

22. března 2015 je V. neděle postní.

Mše svatá za P. Ludvíka Otradovce.

Odpoledne ve 14:30 pobožnost křížové cesty s příležitostí ke svátosti smíření.

Svátky v týdnu

• pondělí: sv. Turíbia z Mongroveja, biskupa.
  • středa: slavnost Zvěstování Páně.

Bohoslužby v týdnu

• pondělí: v 18:00 za Ladislava Musila, dvoje rodiče, jejich syny a dcery a Bartoloměje Víždě
  • úterý: v 17:30 v Kohoutovicích, viz. www.kaplekohoutovice.cz
  • středa: v 18:00 za Vladimíra a Marii Kozlovy, Boženu Ipserovou, rodiče a živé rodiny
  • čtvrtek: v 18:00 za Jarmilu Kozlovou, manžela Stanislava, synovce, Oldřicha a Stanislava a dvoje rodiče
  • pátek: v 18:00 za Anežku Ševčíkovou, rodiče, sourozence a zemřelou přízeň,
    před mší svatou v 17:30 pobožnost křížové cesty
  • sobota: v 8:00 za Karla Veselého, rodiče z obojí strany a živé rodiny
  • neděle: Květná neděle, mše svaté:
    v 9:00 za farníky, dobrodince a aktuální úmysly, před mší svatou žehnání ratolestí,
    v 7:30 a v 10:30 v Kohoutovicích,
    ve 14.30 pobožnost křížové cesty a příležitost ke svátosti smíření. (adorace nebude).

• Příští neděli tu bude ve zpovědnici od 8:30 do 11:00 přizvaný kněz zpovídat. Po skončení mše svaté budu též zpovídat v kapli kostela.
  • Pán Bůh ať odplatí sestrám za ostříhání růží a úklid okolí kostela.
  • Pán Bůh ať odplatí dárkyni 1000 Kč ke kostelu.
  • Paní Kateřina Pospíšilova zve rodiče se svými dětmi na příští neděli po pobožnosti křížové cesty do sákristie kostela k malování velikonočních pohlednic dětmi.
  • Na stolečku pod kůrem jsou pohlednice namalované dětmi v Kohoutovicích. Dobrovolný příspěvek, který vložíte do pokladničky pod kůrem bude zaslán jejich vrstevníkům do misií.
  • Naše děti z farnosti na připravené pohlednicové karty namalovaly obrázky s velikonoční tématikou. Kdo máte pochopení pro tyto malůvky, vyberte si na stolečku pod kůrem a jak je oceníte, vložte to do pokladničky, která se nachází v jejich blízkosti. Tyto prostředky budou dány ve prospěch vrstevníků naších dětí v misiích.
  • 25. 3. v den slavnosti Neposkvrněného Početí Panny Marie v 17:00 v kostele na Křenové bude hovořit zhotovitel sochy Neposkvrněného Početí Panny Marie, jež má být vztyčena na původním místě na Staroměstském náměstí, kde byla 3.11. 1918 svržena. Pozvánka zde.
  •  V sobotu 28. 3. od 8:30 proběhne na Petrově setkání mládeže naší diecéze s otcem biskupem Vojtěchem na něž jsou všichni mladí srdečně zváni. Pozvánka zde.