Ohlášky 22. listopadu 2015

Kristus Pantokrator, (c) 2007 ikonopiska MgA Iveta Kadlecová
Kristus Pantokrator, (c)2007 ikonopiska MgA Iveta Kadlecová

22. listopadu je slavnost Ježíše Krista Krále.

Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

• v úterý památka sv. Ondřeje Dung-Laca a druhů, mučedníků

Klepnutím na obrázek můžete zobrazit životopis světce nebo text ke svátku.

Sv. Ondřej Dung-Lac

• v pondělí v 18:00 za Miladu a Jana Zaplatilovy, dceru a Marii Jelínkovou s rodinou.
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích, viz www.kaplekohoutovice.cz
  • ve středu v 8:00, za zemřelou Emilii Michkovou.
  • ve čtvrtek v 18:00, za živou a zemřelou rodinu Frankovu.
  • v pátek v 18:00, za Františka Jelínka, manželku, sestru Františku a zemřelé rodiče.
  • v sobotu v 8:00, za zemřelou Šárku Frydrychovou.
  • neděle: první neděle adventní. Mše svaté:
    V 9:00 v Žebětíně bude sloužena za Jiřinu Sovičovu, sourozence a živou rodinu.
    v 7:30 a v 10:30 v Kohoutovicích.

• Sbírka této neděle poputuje podle přání ČBK na potřeby Českého katolického biblického díla a České biblické společnosti.
  • Dnes odpoledne oslavíme v naší farnosti Den Bible. Aktivity k tomuto dni v kapli Kohoutovice jsou na venkovní nástěnce.
    Viz též pozvánky na našem webu:
    – Den Bible
    – Pohled pro misie
  • V sakristii je připraven kalendář na příští rok, do něhož je již možné zapisovat intence mší svatých.
  • Po prozkoumání zájmu o přípravu ke svátosti biřmování v naší farnosti se otec Jiří rozhodl, že příprava začne až v září příštího roku.
  • Prosíme rodiče dětí, které by příští rok chtěly přistoupit k prvnímu svatému přijímání a nechodí do náboženství v Žebětíně, aby se ohlásili na mailovou adresu farnosti farnost@farnostzebetin.cz. Příprava začne od nového kalendářního roku, místo a čas budou včas sděleny.
  • V poličce vzadu v kostele najdete Průvodce adventem, který pravidelně připravuje Pastorační středisko brněnského biskupství. Cena je 9 Kč za jeden kus, příspěvek vhoďte do kasičky.
    Brněnské biskupství připravilo také aplikaci Průvodce adventem pro mobilní telefony a tablety se systémem Android.
  • 8. 12. začíná Svatý rok milosrdenství. I v naší diecézi se na pěti významných místech otevřou svaté brány, další informace najdete na nástěnce či na webu biskupství.
  • Farní ples se bude konat 23. 1. 2016. Vstupenky budou k prodeji začátkem ledna.
  • Nyní po mši svaté bude možnost se potkat a déle pohovořit s otcem Jiřím a navštívit na faře prostor nově přizpůsobený pro setkávání a farní kavárnu.