Dnes je 22. prosince  – 4. neděle adventní. Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

DatumLiturgické oslavy v týdnuBohoslužby
pondělí
23. 12.
pondělí po 4. neděli adventnív 18:00, za vnitřní uzdravení a dary Ducha svatého do rodiny
úterý
24. 12.
úterý po 4. neděli adventní
vigilie Narození Páně
v 15:00 ‚dětská‘, za všechny děti v naší farnosti;
a ve 23:00, za Oldřicha Rückera, manželku Marii a živé rodiny
středa
25. 12.
slavnost Narození Páně,
Boží hod vánoční (zasv. svátek)
v 9:00, za Marii Kočí, manžela, Marii Beranovou, manžela, sourozence a živé rodiny
čtvrtek
26. 12.
svátek sv. Štěpána, prvomučedníkav 9:00, za muže a mládence naší farnosti
pátek
27. 12.
svátek sv. Jana, apoštola a evangelisty v 18:00, za Rudolfa Kozla, manželku, dvoje rodiče a zemřelou přízeň
28. 12.
svátek sv. Dětí betlémských, mučedníkův 8:00, za Marii Valíkovou, manžela a živou rodinu

Příští neděli 29. prosince je svátek Svaté rodiny Ježíše, Marie a Josefa. Mše sv. v 9:00 bude sloužena za Aloisii Habrovou, manžela, dva syny, dvoje rodiče, celou zesnulou přízeň a živé rodiny.

V pondělí 23. prosince proběhne návštěva nemocných.

Pořad vánočních bohoslužeb a dalšího dění ve farnosti je na nástěnkách, v občasníku č.17, na webu a na www.krestanskevanoce.cz. Vzadu si můžete vzít brožurku Křesťanský advent a Vánoce, kde je rovněž adventní a vánoční program naší farnosti.

Příští neděle je titulární slavnost kaple v Kohoutovicích. Při všech mších svatých požehnám manželům.

24. a 25. prosince po všech mších svatých bude k dispozici Betlémské světlo. Prosíme, doneste si vlastní lucerny.

Ve středu o slavnosti Narození Páně:
– ve 12 hodin vysílá ČT požehnání papeže Františka Urbi et Orbi spojené s plnomocnými odpustky;
– od 15 hodin bude farní kostel otevřený k návštěvě betléma, v 17 hodin pak následuje Te Deum a svátostné požehnání.

Příležitost prohlédnout si betlém bude rovněž 26. prosince od 14 do 16 hodin.

V sobotu 28. prosince bude ve farním kostele pokřtěn Filip Havelka.

Vánoční koncerty ve farním kostele:
sobota 28. prosince v 17 hodin Trio od sv. Jakuba;
neděle 5. ledna v 18 hodin chrámový sbor Žebětín.