Ohlášky 23. prosince 2018

23. prosince je čtvrtá neděle adventní. Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

bible

Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího

• V úterý je slavnost Narození Páně;
    • ve středu je svátek sv. Štěpána, prvomučedníka;
    • ve čtvrtek je svátek sv. Jana, apoštola a evangelisty;
  • v pátek je svátek sv. Mláďátek, mučedníků.
Svátek narození Páně
Sv. Štěpán
Sv. Jan, apoštol
sv. Mláďátka betlémská

• v pondělí v 15:00, ,dětská‘, z vigilie Narození Páně, za všechny děti z naší farnosti;
      v 23:00, ‚půlnoční‘ , za Oldřicha Rückera, manželku Marii a živé rodiny;
    • v úterý v 9:00, za Marii Kočí, manžela, Marii Beranovou, manžela, rodiče, sourozence a živé rodiny;
    • ve středu v 9:00, za muže a mládence z naší farnosti;
      V 7:30 v Kohoutovicích.
    • ve čtvrtek v 18:00, za Marii a Františka Valíkovy a za živou rodinu;
    • v pátek v 18:00, za Rudolfa Kozla, manželku, dvoje rodiče a sourozence;
    • v sobotu v 8:00, za Aloisii Habrovou, manžela, syny Josefa a Jaroslava, dvoje rodiče, živé rodiny a celou zesnulou přízeň.
    • v úterý v 17:30 v kapli v Kohoutovicích.
  • Příští neděle 30. prosince je svátek Svaté rodiny Ježíše, Marie a Josefa – titulární slavnost kohoutovické kaple.
    Mše sv. v 9:00 bude sloužena za všechny rodiny v naší farnosti.

• Na Hod Boží ve 12 hodin vysílá ČT požehnání papeže Františka Urbi et Orbi spojené s plnomocnými odpustky.
    • Od 15 hodin bude farní kostel otevřený k návštěvě betléma, v 17 hodin pak následuje Te Deum a svátostné požehnání.
    • Na Boží hod po druhé mši sv. v Kohoutovicích si můžete prohlédnout v patře Domku betlémskou scénu z biblických postaviček a zazpívat si koledy.
    • 24. a 25. prosince bude po všech mších svatých k dispozici Betlémské světlo. Prosíme, doneste si vlastní lucerny.
    • Ve čtvrtek 27. prosince se koná setkání klubu křesťanských seniorů. Začátek v 15 hodin v Domku Svaté rodiny v Kohoutovicích.
    • O svátku Svaté rodiny v neděli 30. prosince je v kohoutovické kapli titulární slavnost. Lze získat plnomocné odpustky. Po všech mších svatých proběhne žehnání manželům.
    • Chrámový sbor Žebětín vás zve na tradiční koncert duchovní hudby do farního kostela, který se koná 6. ledna v 18 hodin.
  • Farní pouť v příštím roce se bude konat 1. června na poutní místo Neratov v Orlických horách. Nejbližší podrobnější informace se dozvíte v lednovém čísle farního občasníku.