Ohlášky 23. září 2018

23. září je 25. neděle v liturgickém mezidobí. Mše svatá v 9:00 byla sloužena za rodiče Křížovy, sourozence, syna a živé rodiny.

• Ve čtvrtek je památka sv. Vincence z Paula, kněze;
  • v pátek je slavnost sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa – doporučený svátek;
  • v sobotu je svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů.
Sv. Vincenc de Paul
Sv. Václav,
(c) ikonopiska MgA. Iveta Kadlecová
Archanděl Michael,
(c) ikonopiska MgA. Iveta Kadlecová

• v pondělí v 17:30 (dětská), za zemřelou Jarmilu Kozlovou, manžela Stanislava a duše v očistci;
  • ve středu v 18:30, za rodiče Slezákovy, dva syny, dvoje rodiče, duše v očistci a celou živou rodinu;
  • ve čtvrtek v 18:30, na poděkování za 85 let života s prosbou o požehnání do dalších roků a ochranu Panny Marie;
  • v pátek v 18:30, za dva kmotřence;
  • v sobotu v 8:00, za zemřelého Jaroslava Bartoňka, manželku Bohumilu, syna Jaroslava, tetu Otilii a živé rodiny;
  • 30. září je 26. v mezidobí. Mše sv. v 9:00 bude sloužena za farnost.

• Fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeDnešní sbírka je na Fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze – PULS. Svým darem podpoříte službu kněží a život v naší diecézi. Více informací najdete na stránce fond.biskupstvi.cz.
  • Ve středu 26. září začíná kurz Alfa. Hosté se mohou připojit nejpozději do 4. večera. Prosíme o modlitbu za požehnání pro hosty a tým.
  • 6. a 7. října se koná farní dobročinný bazar, výtěžek jde na charitativní dílo Mary´s Meals. Prosíme o pomoc při chystání v pátek 5. října od 18h a úklidu v neděli 7. října odpoledne, přihlaste se Petře Doffkové.
  • Petici na podporu manželství lze podepsat v poličce pod kůrem nejpozději v pondělí 24. září.
  • Změna času bohoslužeb: od středy 3. října budou ve farním kostele večerní mše sv. vždy v 18:00. Pondělní dětské zůstávají v 17:30.
  • Manželské ohlášky: v sobotu 6. října hodlají ve farním kostele uzavřít manželství slečna Barbara Bartoňková a pan Jakub Gyönyör, oba z naší farnosti.
  • Srdečně Vás zveme na další ročník Manželských večerů, které začínají v aule Martina Středy na Mozartově 5 (u presbytáře jezuitského kostela) 12. 10. v 18 hodin. Další informace na plakátu u kropenky a na webu .