Dnes je 24. listopadu – slavnost Ježíše Krista Krále. Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

DatumLiturgické oslavy v týdnu Bohoslužby
pondělí
25. 11.
pondělí 34. týdne v mezidobív 18:00, na poděkování za uzdravení s prosbou o požehnání pro lékaře a sestry z bohunické nemocnice
úterý
26. 11.
úterý 34. týdne v mezidobímše sv. v Kohoutovicích v 17:30, za Jarmilu Čučkovou a Františku Herzánovou
středa
27. 11.
středa 34. týdne v mezidobíve 14:00, za zemřelou Marii Zaplatilovou (mše sv. s rozloučením ke kremaci);
v 16:30, ‚dětská‘, na poděkování za dar života, s prosbou o ochranu Panny Marie
čtvrtek
28. 11.
čtvrtek 34. týdne v mezidobív 18:00, za rodiče Marii a Jaroslava Kozlovy, prarodiče Kozlovy a Sýsovy a za živé rodiny
pátek
29. 11.
pátek 34. týdne v mezidobív 18:00, za Zoru Fránkovou a živou a zemřelou rodinu Fránkovu a Brázdovu
30. 11.
svátek sv. Ondřeje, apoštolav 8:00, za Zdeňka Mičánka a za duše v očistci

Příští neděle 1. prosince je první neděle adventní. Mše sv. v 9:00 bude sloužena za Jiřinu Sovičovou, rodiče a živé rodiny.

Sbírka z minulé neděle na Den Bible vynesla v celé farnosti 15050 Kč. Z této částky pošleme 11 287 Kč na podporu České biblické společnosti a zbylých 3763 Kč na podporu Českého katolického biblického díla.

Příští neděli bude v celé diecézi sbírka na církevní školství. Pán Bůh zaplať za všechny vaše dary.

Zápis z jednání žebětínské části farní pastorační rady je k nahlédnutí na nástěnce u vchodu.

Dnes po mších sv. a ještě příští neděli si můžete za dobrovolný příspěvek pořídit adventní věnec. Vybranou částku odešleme na pomoc Sýrii přes účet Charity ČR. Žehnání adventních věnců proběhne příští týden o 1. neděli adventní při všech mších sv. ve farnosti.

V Žebětíně bude o první neděli adventní po mši svaté farní kavárna.

Příští neděli 1. prosince přijďte v 17:30 do Domku na komentované promítání fotek „30 let života farnosti ve svobodě“.

Adventní duchovní obnova se koná v sobotu 7. prosince od 16h v Domku.

Společenství křesťanské mládeže děkuje vše dárcům a také těm, kteří přiložili ruku k dílu za pomoc při zvládnutí první úspěšné sezóny na naší chalupě Karolinka. Po mši sv. jsou pro zájemce u východu připraveny podrobnější informace.

Ve středu 27. 11. při dětské mši svaté vzpomeneme na naše pronásledované bratry a sestry ve světě v rámci akce Red Wednesday – Červená středa, kterou si z iniciativy organizace Církev v nouzi připomínáme na celém světě. Pravidelná biblická hodina téhož dne v Žebětíně není – otec Jiří má přednášku o ekologické encyklice papeže Františka Laudato Sí v Tišnově.