Ohlášky 24. září 2017

24. září je 25. neděle v mezidobí. Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

• Ve středu je památka sv. Vincence z Paula, kněze;
  • ve čtvrtek je slavnost sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa – doporučený svátek;
  • v pátek je svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů;
  • v sobotu je památka sv. Jeronýma, kněze a učitele církve.

Klepnutím na obrázek můžete zobrazit životopis světce nebo text ke svátku.

Sv. Vincenc de Paul
Sv. Václav,
(c) ikonopiska MgA. Iveta Kadlecová
Archanděl Michael,
(c) ikonopiska MgA. Iveta Kadlecová
Sv. Jeroným

• v pondělí v 17:30 (dětská), za zemřelou Jarmilu Kozlovu, manžela Stanislava a duše v očistci;
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích,
  • ve středu v 18:30, za zemřelého Jaroslava Bartoňka, manželku Bohumilu, syna Jaroslava, tetu Otilii a živé rodiny;
  • ve čtvrtek v 9:00, za zemřelého Bořivoje Krychtálka.
  • příští neděle 1. října je 26. v liturgickém mezidobí. Mše svatá v 9:00 bude sloužena za rodiče Křížovy, sourozence, syna a živé rodiny.

• O slavnosti sv. Václava ve čtvrtek 28. září budou mše sv. jako o prázdninových nedělích v 7.30 (K) a 9.00 (Ž). O. Jiří jede pak s mládeží na víkendovku. Mše sv. v pátek a sobotu se v Žebětíně nekoná.
  • Dnešní sbírka je určena na podporu pastorace a kněží brněnské diecéze (fond PULS).
  • Setkání Klubu křesťanských seniorů se uskuteční až za měsíc, 29. října, v Domku Sv. rodiny.
  • Příští neděli bude sloužit mši v 10:30 P. Jan Pacner. V Žebětíně bude v tu dobu farní kavárna, kam jste též srdečně zváni.
  • Ve středu 4. října jste zváni od 17 do 21 hodiny do Domku na kurz metodiky práce s biblickými postavičkami, který povede paní Marie Klašková z Českého katolického biblického díla. Kurz je určen především těm, kdo s postavičkami pracují, velmi vítáni jsou však i ostatní zájemci. Prosíme, přihlaste se do 1. 10. u Kateřiny Pospíšilové.
  • Zveme všechny, komu je 14 let a víc, do Mládežáckého spolča každé druhé úterý od 19 do 20:45, nejbližší setkání bude 26. října v Domku Svaté rodiny.
  • Biblická hodina se koná ve středu 27. září v 19:30 na faře v Žebětíně.
  • Ve čtvrtek 5. října začíná u jezuitů další běh kurzu Alfa. Účastníci se mohou hlásit na kontakt uvedený na plakátu.