25. srpna je slavnost posvěcení našeho farního kostela. V celocírkevním kalendáři je 21. neděle v mezidobí. Tato mše svatá byla sloužena za žebětínskou chasu.

Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího

• V úterý je památka sv. Moniky;
  • ve středu je památka sv. Augustina, biskupa a učitele církve;
  • ve čtvrtek je památka Umučení sv. Jana Křtitele.

• v pondělí v 17:30, za zesnulého manžela Jaroslava Bartoňka a duše v očistci;
  • ve středu v 18:00, za živou a zemřelou rodinu a na poděkování za 65 let života;
  • ve čtvrtek v 18:00, za Františku Zaplatilovou, manžela, dceru Marii, syna Jana a živé rodiny;
  • v pátek v 18:00, za Františka a Terezii Beranovy, rodiče a děti;
  • v sobotu v 8:00, za Josefa Kozla, jeho rodiče a sourozence.

Příští neděle 1. září je 22. v liturgickém mezidobí. Mše sv. v 9:00 bude sloužena za farnost. V 7:30 v Kohoutovicích.

• Příští neděli 1. září budou při všech bohoslužbách ve farnosti dětem požehnány aktovky a školní pomůcky. V Žebětíně po mši svaté 1. září je farní kavárna, kam jste všichni srdečně zváni.
  • Všichni jste rovněž srdečně zváni na farní víkend:
  • Pouť na Vranov – sobota 14. září, mše sv. v 16:00. Odjezd objednaného autobusu ve 14:30 ze Žebětína se zastávkou v Kohoutovicích u hájenky v 14:40, cena je 60 Kč/os. Seznam k přihlášení je na stolku s tiskem. Hledáme 2 lidi, kteří by „vedli pouť“ přes Babí lom (asi 6 km) a z Útěchova (asi 2 km). Místo a čas srazu bude v ohláškách 8.9. Kdo by byl ochotný, ať se přihlásí o. Jiřímu.
  • Farní den v neděli 15. září začne ve 14:30 požehnáním ve farním kostele. Hostem farního dne bude P. Martin Holík, který pohovoří o tzv. fake news – poplašných zprávách. Program bude na venkovní vývěsce a na webu. Prosíme o pomoc při chystání stolů a židlí, sraz u fary je ve 13 hodin, úklid proběhne v 19 hodin. Prosíme také o drobné občerstvení – bezlepkové prosíme viditelně označit. Děkujeme za finanční příspěvky na náklady spojené s farním dnem.
  • Hledáme tři nové členy společenství živého růžence. Zájemci se mohou přihlásit formulářem na webových stránkách farnosti nebo otci Jiřímu.
  • Manželské ohlášky: dne 7. září hodlají ve farním kostele v Žebětíně uzavřít manželství pan Tomáš Živna z farnosti Líšeň a slečna Michaela Pernicová. Téhož dne hodlají v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Strážnici uzavřít manželství pan Jiří Horák a slečna Veronika Hrabovská, oba z naší farnosti.