26. května je šestá neděle velikonoční. Tato mše svatá byla sloužena za naši farnost a za prvokomunikanty.

Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího

• Ve čtvrtek je slavnost Nanebevstoupení Páně;
  • v pátek je svátek Navštívení Panny Marie;
  • v sobotu je památka sv. Justina, mučedníka.

• v pondělí v 17:30 „dětská“, za zemřelé Marii a Břetislava Rösslerovy, rodinu Vitulovu, rodinu Brázdovu, syna Jaroslava, Kristýnu Závodskou a živou rodinu;
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích;
  • ve středu v 18:00, za Josefu Beranovou, dceru, rodiče Beranovy a zemřelou přízeň;
  • ve čtvrtek v 18:00, za Antonii Šedou, dva manžely a děti;
  • v pátek v 18:00, za Marii a Josefa Chylíkovy, dva syny a dceru;
  • v sobotu v 8:00, na úmysl dárce (Neratov – farní pouť);
  • Příští neděle 2. června je sedmá velikonoční. Mše svatá v 9:00 bude sloužena za Marii Jurčekovou, Marii Zemanovou a živé rodiny. V 7:30 a v 10:30 v Kohoutovicích.

• Dnešní sbírku vyhlásila ČBK na pomoc křesťanům v zemích Blízkého východu. Pán Bůh zaplať za vaše dary.
  • Dnes jste srdečně zváni do Kohoutovic na májovou pobožnost s hudebním doprovodem tělesa Kůrnice, začátek v 19 hodin.
  • V následujícím týdnu (od 27. 5.) odpadá výuka náboženství ve skupinách p. katechetky Strmiskové na ZŠ Chalabalova a Pavlovská. V týdnu od 10. do 14. června bude pro letošní školní rok ukončena výuka náboženství na všech ZŠ ve farnosti.
  • Svatodušní novénu se v naší farnosti modlíme od pátku 31. května do soboty 8. června vždy od 20:30 do 21 hodin v kapli Svaté rodiny.
  • Farní pouť do Neratova se koná 1. června. Dnes naposled se můžete závazně přihlásit do archů v poličce pod kůrem do autobusu a na oběd; do obědového papíru se pište i vy, kdo pojedete autem a chcete oběd. Nevratná záloha 200,- se vybírá po nedělních mších svatých. Odjezd autobusů je v 5:30 od kostela v Žebětíně a od hájenky v Kohoutovicích. Telefon v případě nenadálých změn: paní Irena Čornejová, 607 136 724.
  • Příští neděli bude v Žebětíně farní kavárna.
  • Na základě žádosti některých z vás je zřízena ve farním kostele nástěnka pro farní inzerci ve farním kostele vedle zpovědní místnosti. Cokoli na ní chcete uveřejnit, je nutné konzultovat s farářem.
  • V neděli 2. června bude v kapli Svaté rodiny pokřtěna Zuzana Judita Šmídková.