Ohlášky 27. května 2018

27. května je slavnost Nejsvětější Trojice. Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

• Ve středu je památka sv. Zdislavy z Lemberka;
  • ve čtvrtek je slavnost Těla a Krve Páně;
  • v pátek je památka sv. Justina, mučedníka.

• v pondělí v 17:30, dětská, za uzdravení nemocné osoby;
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích;
  • ve středu v 18:30, za Josefu Beranovou, dceru a celou zemřelou přízeň;
  • ve čtvrtek v 18:00, za Marii Chylíkovou, manžela, dva syny a dceru;
  • v pátek v 18:30, za Pavla Černého a živou rodinu;
  • v sobotu v 8:00, na úmysl dárce.
  • Příští neděle 3.června je 9. v liturgickém mezidobí.
    Mše svatá v 9:00 bude sloužena za rodinu Willmannovu a Valičkovu a veškeré příbuzenstvo.

• Výtěžek sbírky na charitu z minulé neděle činí v celé farnosti 14.500,- Kč. Pán ať odplatí vaše dary.
  • Ve čtvrtek 31. května o svátku Těla a Krve Páně bude ve farním kostele sloužena mše sv. již v 18:00. Po ní bude eucharistický průvod kostelem; před kostelem pak požehnáme Nejsvětější svátostí celé naší farnosti a všem jejím obyvatelům.
  • Pátek 1. června je první v měsíci. Uskuteční se návštěva nemocných, od 17 hodin bude v kostele v Žebětíně eucharistická adorace a příležitost ke svátosti smíření.
  • Příští neděli 3. června proběhne v Žebětíně slavnost 1. sv. přijímání. Farní kavárna se nekoná.
  • Konec výuky náboženství v tomto školním roce: všechna v Žebětíně – pondělí 4. června, ZŠ Pavlovská – úterý 5. června, ZŠ Chalabalova o týden později – čtvrtek 14. června.
  • Jste srdečně zváni na výstavu Tváře místní církve. Výstava představuje životy osobností, které jsou spojené s životem v sedmi farnostech v centrálním Brně. Již nežijící zajímavé osobnosti svým osobním přístupem a často i hrdinstvím mohou být příkladem v dnešním světě.
    Výstava je zpřístupněna o sobotách a nedělích od 9.00 do 17.00 mimo časy bohoslužeb do 17. června 2018, podrobné informace na plakátu ve vchodu kostela.