27. ledna je 3. neděle v liturgickém mezidobí. Tato mše svatá byla sloužena za Jana Kříže, zetě Michala a živé rodiny.

Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího

• V pondělí je památka sv. Tomáše Akvinského, kněze a učitele církve;
  • ve čtvrtek je památka sv. Jana Boska, kněze;
  • v sobotu je svátek Uvedení Páně do chrámu – Hromnice.
Sv. Tomáš Akvinský
Sv. Jan Bosco

• v pondělí v 17:30, ‚dětská‘,za Ludmilu a Vojtěcha Skalníkovy, vnuka Karla a dvoje rodiče;
  • v úterý v 17:30, v Kohoutovicích;
  • ve středu v 18:00, úmysl zatím volný;
  • ve čtvrtek v 18:00, za Jaroslava Lorence a živou rodinu;
  • v pátek v 18:00, za Ludmilu Sýsovou, manžela Jaroslava, sourozence a rodiče;
  • v sobotu v 11:00, za Ráchel Šalandovou (mše sv. s udělením svátosti křtu).
  • Příští neděle 3. února je čtvrtá v liturgickém mezidobí. Mše sv. v 9:00 bude sloužena za farnost.

• V úterý 29. ledna začíná v 19 hodin v Domku v Kohoutovicích cyklus přednášek pro mladé „Zaměřeno na život“. MUDr. Ilona Burdová bude hovořit na téma Opravdová vnitřní svoboda – a jak nám ji berou nezdravé závislosti.
  • Pátek 1.2. je první v měsíci. Uskuteční se návštěva nemocných, od 17:00 bude v kostele sv. Bartoloměje výstav Eucharistie a příležitost ke svátosti smíření.
  • Příští neděli je na faře v Žebětíně farní kavárna, jste srdečně zváni.
  • Farní ples se koná 23. února v Katolickém domě v Žebětíně. Prosíme o pomoc při organizaci plesu. Také budeme rádi za případné sponzorské a věcné dary do tomboly. Informace u Petry Doffkové. Vstupenky budou v prodeji 10. a 17. února po všech mších sv. ve farnosti.
  • Příští pondělí 4. února bude na Vranově u Brna uveden do úřadu nový generální vikář – biskup Pavel Konzbul. V Žebětíně nebude náboženství pro starší děti na faře a dětská mše svatá. Výuka náboženství na ZŠ Otevřená se však bude konat.
  • Vzadu na stolku s tiskem se můžete již předběžně přihlašovat na farní pouť do Neratova 1. června.