Ohlášky 28. října 2018

28. října je třicátá neděle v liturgickém mezidobí. Dnes slavíme sté výročí vzniku samostatné československé republiky. Tato mše svatá byla sloužena za žijící a zemřelé členy Katolického spolku a za nemocnou osobu.

• V pondělí je v naší diecézi památka blahoslavené Marie Restituty Kafkové, panny a mučednice;
  • ve čtvrtek je slavnost Všech svatých – je to doporučený svátek;
  • v pátek je Vzpomínka na všechny věrné zemřelé – Dušičky.
Blahoslavená Marie Restituta Kafková
Albrecht Dürer – Adorace Trojice – 1511
Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

• v pondělí v 17:30 ‚ za pana děkana Huberta Fojtíka, rodiče a všechny kněze k působící v naší farnosti;
  • v úterý v 17:30 v kapli v Kohoutovicích.
  • ve středu v 18:00, za zemřelou rodinu Helánovu, Kubovu a zemřelou přízeň;
  • ve čtvrtek v 18:30, za zemřelou Františku Kozlovou, manžela, děti, vnuky _ a snachu Ludmilu;
    V 17:00 v kapli v Kohoutovicích.
  • v pátek v 8:00, na úmysl sv. Otce Františka; a v 18:30, za všechny věrné zemřelé;
    V 17:00 v kapli v Kohoutovicích.
  • v sobotu v 8:00, za zesnulé biskupy a kněze brněnské diecéze.
  • Příští neděle 4. listopadu je 31. v liturgickém mezidobí.
    Mše sv. v 9:00 bude sloužena za Františka Vošmeru, manželku, snachu, sourozence a rodiče.

• O minulé „misijní“ neděli se v celé farnosti vybralo v kostelní sbírce 22100 Kč a při akci Misijní koláč 8300 Kč. Všem dárcům upřímné Pán Bůh zaplať. Díky také všem, kdo se podíleli na přípravě Misijního koláče. Výnos kostelní sbírky bude odeslán na děkanství, odtud na účet Papežských misijních děl; výnos z Misijního koláče pošleme přímo na PMD.
  • V pondělí a v úterý jsou podzimní prázdniny; pondělní mše svatá nebude dětská a nekoná se ani výuka náboženství.
  • Mějte také prosím na paměti mimořádné časy bohoslužeb o slavnosti Všech svatých a o Dušičkách. Úřední hodiny v Žebětíně 1. 11. nebudou.
  • Pátek 2. listopadu je první v měsíci. Uskuteční se návštěva nemocných, eucharistická adorace a příležitost ke svátosti smíření však nebude.
  • Pobožnost na hřbitově v Žebětíně bude v neděli 4. listopadu v 15:30. 2. listopadu začíná oktáv modliteb za naše drahé zemřelé. Plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, je možno o památce Všech svatých a ve dnech dušičkového oktávu získat takto: o slavnosti Všech svatých odpoledne a v den Vzpomínky na všechny věrné zemřelé (1. a 2. 11.) se při návštěvě kteréhokoli kostela pomodlit modlitbu Otče náš a Vyznání víry; od 1. do 8. listopadu navštívit hřbitov a pomodlit se tam třeba jen v duchu za zemřelé. Přitom je třeba splnit tři obvyklé podmínky – svátost smíření, svaté přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce.
  • Příští neděli bude při mši svaté v Žebětíně obřad přijetí malých ministrantů; po mši svaté bude v tu dobu poslední letošní farní kavárna.
  • Ve čtvrtek 1. listopadu se uskuteční ve farním kostele po večerní mši svaté Večer chval pořádaný komunitou Emmanuel.
  • V neděli 11. listopadu bude v kostele v Žebětíně v 16:00 varhanní koncert.
  • 12. číslo farního občasníku je na webu a na stolku s tiskem.
  • V neděli 18. listopadu oslavíme v Kohoutovicích Den Bible. Na čtení z Písma je možné se přihlásit na stolku s tiskem.
  • Jste rovněž srdečně zváni na první zkoušku chrámového sboru na letošní Vánoce – příští neděli 4.11. v 18:00; budeme nacvičovat Českou mši vánoční J. J. Ryby.
  • Zároveň srdečně zveme zájemce o výrobu háčkovaných vánočních ozdob na stromky v kostele. Domluva po mši svaté v sakristii s paní kostelnicí, materiál zajištěn.