Ohlášky 29. listopadu 2015

29. listopadu je 1. neděle adventní.

Tato mše svatá byla sloužena za za Jiřinu Sovičovu, sourozence a živou rodinu.

• V pondělí svátek sv. Ondřeje, apoštola.
  • Ve čtvrtek památka sv. Františka Xaverského, kněze.

Klepnutím na obrázek můžete zobrazit životopis světce nebo text ke svátku.

Sv. Ondřej
Sv. František Xaverský

• v pondělí v 17:30 za Zdeňka Mičánka, dvoje rodiče, sestru, synovce Petra a Josefa a všechny zemřelé z rodu Mičánků.
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích, viz www.kaplekohoutovice.cz
  • ve středu v 18:00, za Petra Grice, rodiče, živé rodiny a zemřelou přízeň.
  • ve čtvrtek v 18:00, za Marii a Jaroslava Kozlovy, rodiče a živé rodiny.
  • v pátek v 18:00, za rodiče Smutných, syna Josefa, dceru Růženu a Ludmilu a živé rodiny.
  • v sobotu v 8:00, na úmysl Panny Marie.
  • neděle: druhá neděle adventní. Mše svaté:
    V 9:00 v Žebětíně bude sloužena za farnost.
    v 7:30 a v 10:30 v Kohoutovicích.

• První mše svatá určená zejména pro děti a jejich rodiče se uskuteční v pondělí 30. listopadu, již od 17:30. Zároveň se při ní budeme modlit za naše město. Mše sv. za Brno se v budoucnu bude konat pravidelně, postupně ve všech farnostech našeho děkanství.
  • K modlitbě chval pořádanou komunitou Emmanuel jste zváni v úterý 1. prosince v 19:00 do kostela v Žebětíně.
  • V pátek 4. prosince se uskuteční návštěva nemocných, od 17:00 adorace Eucharistie a příležitost ke svátosti smíření. Při mši sv. v 18:00 budou přijati do katechumenátu dospělí, kteří se v naší farnosti připravují na křest.
  • Sbírka z minulé neděle na České katolické biblické dílo a Českou biblickou společnost činila za celou farnost 9800 Kč. Pán Bůh zaplať za Vaše dary.
  • Prosíme rodiče dětí, které by příští rok chtěly přistoupit k prvnímu svatému přijímání a nechodí do náboženství v Žebětíně, aby se ohlásili na mailovou adresu farnosti farnost@farnostzebetin.cz. Příprava začne od nového kalendářního roku, místo a čas budou včas sděleny.
  • V poličce vzadu v kostele najdete Průvodce adventem, který pravidelně připravuje Pastorační středisko brněnského biskupství. Cena je 9 Kč za jeden kus, příspěvek vhoďte do kasičky. Dále jsou k dispozici pohlednice, které vytvořily minulou neděli děti v rámci akce Pohled pro misie. Dobrovolným příspěvkem do samostatné pokladničky podpoříte chudé děti z misií.
  • Na vnitřní nástěnce u vchodu je zápis z druhého jednání ekonomické rady farnosti.