Dnes je 29. prosince  – svátek Svaté rodiny Ježíše, Marie a Josefa. Tato mše svatá byla sloužena za Aloisii Habrovou, manžela, dva syny, dvoje rodiče, celou zesnulou přízeň a živé rodiny.

Datum Liturgické oslavy v týdnu Bohoslužby
pondělí
30. 12.
šestý den v oktávu Narození Páněv 11:00, za zemřelou Boženu Víšovou (pohřební mše sv.)
úterý
31. 12.
sedmý den v oktávu Narození Páně/formulář odpolední mše sv. Na začátku občanského rokuv 17:00, na poděkování za rok 2019 s prosbou o požehnání pro naši zemi
středa
1. 1.
slavnost Matky Boží, Panny Marie (zasvěcený svátek), světový den modliteb za mírv 9:00, za ženy a dívky v naší farnosti
čtvrtek
2. 1.
památka sv. Basila Velikého a sv. Řehoře Naziánského, biskupů a učitelů církveve 14:00, za zemřelou Ludmilu Rückerovou (pohřební mše sv.)
pátek
3. 1.
pátek po oktávu narození Páněv 18:00, za živou rodinu, vnitřní uzdravení a dary Ducha svatého
4. 1.
sobota po oktávu Narození Páněv 8:00, za zesnulého Jindřicha Závodského (zádušní mše sv.)

Příští neděli 5. ledna oslavíme v naší farnosti slavnost Zjevení Páně – Tři Krále. Mše sv. v 9:00 bude sloužena za naši farnost.

Věnujte prosím pozornost časům mší svatých, které se liší od časů v běžném týdnu. Mše svaté v pondělí a čtvrtek jsou spojené s rozloučením ke kremaci.

Na silvestrovskou vycházku k rozhledně Chvalovka jste zváni v úterý 31. prosince, trasa 4 nebo 8 km, sraz v 9:50 u Žebětínského rybníka (autobus č. 52 jede z  Kohoutovic od hájenky v 9:33).

Večer chval se ve farním kostele koná ve čtvrtek 9. ledna ihned po mši sv. v 18 hodin. V rámci večera bude možnost přímluvné modlitby.

O slavnosti Matky Boží, Panny Marie 1. ledna přečtu krátkou zprávu o životě farnosti za uplynulý rok 2019.

Pátek 3. ledna je první v měsíci. Uskuteční se návštěva nemocných, od 17 hodin bude v kostele v Žebětíně eucharistická adorace a příležitost ke svátosti smíření.

Tříkráloví koledníci budou chodit v sobotu 4.1. Požehnání koledníkům téhož dne cca v 8:45 (po mši svaté) ve farním kostele. Možnost přispět do Tříkrálové sbírky bude ještě v neděli 5. 1. po všech mších svatých.

Příští neděli 5. 1. bude sloužit mši sv. v 10:30 v Kohoutovicích P. Václav Slouk. V Žebětíně bude po mši sv. farní kavárna, jste srdečně zváni. Při všech mších svatých požehnáme vodu, kadidlo a křídu. Téhož dne se ve farním kostele koná v 18:00 vánoční koncert našeho chrámového sboru.