Ohlášky 30. dubna 2017

30. dubna je 3. neděle velikonoční. Tato mše svatá byla sloužena za rodiče Frolichovy, dceru, zetě, živé rodiny a duše v očistci.

• v úterý je památka sv. Atanáše, biskupa a učitele církve;
  • ve středu je svátek sv. Filipa a Jakuba, apoštolů;
  • v sobotu je památka sv. Jana Sarkandra, kněze a mučedníka.

Klepnutím na obrázek můžete zobrazit životopis světce nebo text ke svátku.

Sv. Atanáš
Sv. Filip
Sv. Jakub Menší (Alfeův)
Sv. Jan Sarkandr

• v pondělí v 17:30 (dětská), za farníky;
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích,
  • ve středu v 18:30, za Antonii Šedou, dva manžely a děti;
  • ve čtvrtek v 18:30, za zemřelého Stanislava Kozla, manželku, dceru a živé rodiny;
  • v pátek v 18:30, za Františku Helánovou, manžela a děti;
  • v sobotu ve 8:00, za žijící a zemřelé členy živého růžence.
  • příští neděle 7. května 2017 je 4. velikonoční – neděle Dobrého pastýře.  Mše sv. v 9:00 bude sloužena za zemřelé Marii a Břetislava Rösslerovy, rodinu Vitulovu, rodinu Brázdovu, syna Jaroslava a Kristýnu Závodskou.

• Dnes se koná setkání Klubu křesťanských seniorů. Začátek je v 17 hodin v Domku Svaté rodiny.
  • V pondělí 1. a 8. 5. je státní svátek. Vzhledem k tomu, že odpadá výuka náboženství v Žebětíně, nebude náboženství ani v úterý 2. a 9. 5. ve skupině o. Jiřího na ZŠ Pavlovská.
  • Májové pobožnosti se ve farním kostele modlíme po celý květen v neděli v 18:00 a ve všední dny přede mší svatou.
  • Od zítřka do 4. neděle velikonoční proběhne Týden modliteb za duchovní povolání. Prosím pamatujte na tento úmysl v modlitbě.
  • Ve čtvrtek 4. 5. bude po mši svaté v kostele znovu modlitba chval s komunitou Emmanuel. Chvály se budou konat vždy ve čtvrtek, budou ohlášeny o předchozí neděli.
  • Pátek 5. 5. je první v měsíci; uskuteční se návštěva nemocných a od 17:30 bude ve farním kostele adorace Eucharistie zakončená litaniemi a požehnáním.
  • Biřmování v naší farnosti se koná v sobotu 13. května v 9:00 ve farním kostele v Žebětíně; biřmovat bude o. biskup Vojtěch. Po mši svaté bude v areálu fary v Žebětíně agapé s občerstvením. Jste srdečně zváni. Pokud by chtěl někdo pomoci s přípravou, ozvěte se prosím Petře Doffkové.
  • Příští neděli 7. 5. slouží všechny tři mše sv. otec Jiří, P. Jan Pacner bude mimo Brno. Farní kavárna v Žebětíně se však uskuteční. Jste též srdečně zváni.