Ohlášky 30. prosince 2018

30. prosince je svátek Svaté rodiny Ježíše, Marie a Josefa. Tato mše svatá byla sloužena za všechny rodiny v naší farnosti.

Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího

• V úterý je slavnost Matky Boží, Panny Marie;
  • ve středu je památka sv. Basila Velikého a Řehoře Naziánského, biskupů a učitelů církve.
Matka Boží Panna Maria
Sv. Basil Veliký

• v pondělí v 17:00, na poděkování za uplynulý rok 2018 s prosbou o požehnání a Boží pomoc do roku 2019;
  • v úterý v 9:00, za ženy a dívky z naší farnosti;
  • ve středu v 18:00, za maminku a zesnulého tatínka;
  • ve čtvrtek v 18:00, za živou rodinu a dary Ducha svatého;
  • v pátek v 18:00, za zemřelou rodinu Kroupovu;
  • v sobotu v 8:00, na úmysl dárce.
  • Příští neděle 6. ledna je slavnost Zjevení Páně. Mše sv. v 9:00 bude sloužena za farnost.

• Zítra, 31. 12., poděkujeme při mši svaté za celý uplynulý rok a poprosíme o Boží milost a pomoc do nového roku 2019.
  • O slavnosti Matky Boží Panny Marie 1. 1. při všech mších svatých bude přečtena krátká zpráva o životě a aktivitách naší farnosti v uplynulém roce 2018. Zpráva o hospodaření farnosti bude přečtena po ukončení účetní uzávěrky v první čtvrtině příštího roku. Po mši svaté v 9:00 ve farním kostele se pomodlíme zásvětnou modlitbu k Neposkvrněnému Srdci Panny Marie jako připomínku loňského zasvěcení naší farnosti.
  • 2. ledna ve 14:30 se v katedrále sv. Petra a Pavla koná pontifikální mše sv. s požehnáním tříkrálovým koledníkům.
  • Večer chval s komunitou Emmanuel se bude ve farním kostele konat až druhý čtvrtek v lednu, tedy 10. ledna.
  • Pátek 4. ledna je první v měsíci – uskuteční se návštěva nemocných a od 17 hodin bude ve farním kostele adorace a příležitost ke svátosti smíření.
  • Příští neděli, o slavnosti Zjevení Páně, zde bude sloužit mši v 10:30 P. Jan Pacner. V Žebětíně bude v tu dobu farní kavárna. Při všech mších svatých se uskuteční žehnání vody, kadidla a křídy.
  • Chrámový sbor Žebětín vás zve na tradiční koncert duchovní hudby do farního kostela, který se koná 6. ledna v 18 hodin.
  • Tříkrálová sbírka v naší farnosti proběhne po všech mších sv. 6. ledna před kostelem/kaplí (sbírka v kostele/kapli součástí Tříkrálové sbírky není). V Žebětíně budou chodit koledníci v sobotu 5. ledna, v Kohoutovicích v týdnu od 7. ledna.
  • V poličce pod kůrem je nové 13. číslo farního občasníku, k dispozici také na webu.