Ohlášky 30. září 2018

30. září je 26. neděle v liturgickém mezidobí. Mše svatá v 9:00 byla sloužena za farnost.

• V pondělí je památka svaté Terezie od Dítěte Ježíše (z Lisieux), panny a a učitelky církve;
  • v úterý je památka sv. Andělů strážných;
  • v pátek je památka sv. Františka z Asissi.
Sv. Terezie od Ježíše
Anděl strážný, malíř 19. stol.
Sv. František z Assisi

• v pondělí v 17:30 (dětská), za rodinu Jedličkovu a Velyhorských;
  • ve středu v 18:00, na úmysl dárce;
  • ve čtvrtek v 18:00, za živé rodiny a zemřelé Františka a Boženu Dalerovy;
  • v pátek v 18:00, za Jaroslava Jedličku, zemřelou přízeň a živé rodiny;
  • v sobotu v 8:00, za všechny živé a zemřelé členy živého růžence
  • Příští neděle 7. října je 27. v liturgickém mezidobí.
    Mše sv. v 9:00 bude sloužena za rodinu Mádrovu, na poděkování a s prosbou o duchovní uzdravení, a za duše v očistci.

• Sbírka z minulé neděle na Fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze – PULS vynesla v celé farnosti 16300,- Kč. Pán ať odplatí každý dar.
  • Všichni jste v mariánském měsíci říjnu srdečně zváni k modlitbě růžence půl hodiny před každou mší svatou. V pátek bude vždy od 17:00 vystavena Nejsvětější svátost; v 17:25 bude svátostné požehnání a od 17:30 modlitba růžence.
  • Mše svaté budou ve středu, čtvrtek a pátek již vždy od 18:00, nezávisle na budoucím střídání letního a zimního času. Pondělní dětské mše svaté budou od 17:30.
  • Pátek 5. října je první v měsíci. Uskuteční se návštěva nemocných, od 17 hodin bude v kostele v Žebětíně eucharistická adorace a příležitost ke svátosti smíření.
  • 6. a 7. října se koná v Kohoutovicích farní dobročinný bazar, výtěžek jde na charitativní dílo Mary´s Meals. Prosíme o pomoc při chystání v pátek 5. října od 18h a úklidu v neděli 7. října odpoledne, přihlaste se Petře Doffkové.
  • V úterý 2. října oslavíme 110. výročí posvěcení kaple sv. Rodiny v Kohoutovicích. Bude sloužena mše svatá ze Slavnosti posvěcení kostela/kaple.
  • Příští neděli bude sloužit mši v 10:30 v Kohoutovicích P. Jan Pacner. V Žebětíně bude v tu dobu farní kavárna, kam jste srdečně zváni.
  • Srdečně Vás zveme na další ročník Manželských večerů, které začínají v aule Martina Středy na Mozartově 5 (u presbytáře jezuitského kostela) 12. října.
  • Od příští neděle bude možné si zakoupit kalendáře a zapisovat intence mší svatých na rok 2019. Bude také k dispozici nová kolekce obrázků a brožur od sester trapistek z opatství Naší Paní nad Vltavou, mimo jiné k letošním Vánocům.