30. června – 13. neděle v liturgickém mezidobí. Tato mše svatá byla sloužena za Jaroslava Slezáka, bratra Františka, rodiče a celou přízeň.

Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího

• Ve středu je svátek sv. Tomáše, apoštola;
  • v pátek je slavnost svatých Cyrila, mnicha, a Metoděje, biskupa, patronů Evropy a hlavních patronů Moravy – doporučený svátek;
  • v sobotu bude v Žebětíně slavena sobotní památka Panny Marie.

• v pondělí v 17:30, za zesnulé dobrodince (mešní fundace);
  • ve středu ve 18:00, za Marii Prokešovou, manžela, syna a živou rodinu;
  • ve čtvrtek v 18:00, za manžela, živé a zemřelé rodiny;
  • v pátek v 9:00, za syna, vnuka a dary Ducha svatého;
  • v sobotu v 8:00, na úmysl dárce.
  • Příští neděle 7. července na je 14. v liturgickém mezidobí. Mše sv. v 9:00 bude sloužena za naši farnost.

• Sbírka na bohoslovce z minulé neděle vynesla v obou částech farnosti 16.700Kč. Pán ať odplatí vaše dary.
  • Naše diecéze má od soboty 22. června dva novokněze: Štěpána Trčku a Miroslava Kulifaje. Prosíme, provázejte je modlitbou.
  • Dnes jste po mši svaté v 9:00 v Žebětíně zváni na mimořádnou farní kavárnu na zahradě s grilováním.
  • Pátek 5. července je slavnost sv. Cyrila a Metoděje a zároveň je první pátek v měsíci. Mše sv. budou v 7:30 v kapli, v 9:00 ve farním kostele. Poté se uskuteční návštěva nemocných, eucharistická adorace večer v Žebětíně nebude, o. Jiří zpovídá v Řečkovicích.
  • Od 10. do 14. července se na výstavišti koná Katolická charismatická konference. Je možné se přihlásit na jeden den nebo na celou dobu. Informace o programu a vstupném je na http://konference.cho.cz/.
  • Koncem září začíná v naší farnosti další běh kurzu alfa. Prosíme o modlitební podporu; budeme rádi, když dáte týmu vědět, že na něj pamatujete. Na stolku s tiskem jsou k dispozici pozvánky a vizitky s kontakty pro přihlášení, můžete zvát své hledající známé. Informace o kurzu poskytne Irena Veselá a Petra Doffková.
  • Proběhla aktualizace adoračních dnů farností a spojení s dnem vzájemných modliteb s AKS Olomouc: v Žebětíně zůstává 26. října, pro Kohoutovice byl nově určen termín 13. července, který letos vychází na sobotu.
  • Na stolku pod kůrem jsou ke koupi puzzle kostela, kaple a farní želvy  kus za 200 Kč. Peníze vhoďte do kasičky na tiskoviny.