Ohlášky 31. prosince 2017

Svatá rodina

31. prosince je svátek Svaté rodiny Ježíše, Marie a Josefa; v Kohoutovicích je titulární slavnost kaple Sv. rodiny. Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

• v pondělí je slavnost Matky Boží, Panny Marie;
  • v úterý je památka sv. Basila Velikého a sv. Řehoře Naziánského, biskupů a učitelů církve;
  • v sobotu je slavnost Zjevení Páně, je to doporučený svátek.

Klepnutím na obrázek můžete zobrazit životopis světce nebo text ke svátku.

Matka Boží Panna Maria
Sv. Basil Veliký
Zjevení Páně

• v pondělí v 9:00, za ženy a dívky z naší farnosti;
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích;
  • ve středu v 18:00, za živou rodinu a na jistý úmysl;
  • ve čtvrtek v 18:00, za Růženu Linduškovou, manžela, rodiče a živou rodinu;
  • v pátek v 18:00, za zemřelé Emilii a Josefa Michkovy;
  • v sobotu v 9:00, na úmysl dárce.
  • Příští neděle 7. ledna je svátek Křtu Páně, končí doba vánoční. Mše svatá v 9:00 bude sloužena za farnost.

• Zítra o slavnosti Matky Boží Panny Marie 1. ledna 2018 bude při mši svaté v 9:00 naše farnost zasvěcena Neposkvrněnému Srdci Panny Marie.
  • Při všech mších svatých bude přečtena krátká zpráva o životě a aktivitách naší farnosti v uplynulém roce 2017. Zpráva o hospodaření farnosti bude přečtena po ukončení účetní uzávěrky v první čtvrtině příštího roku.
  • Biblická hodina na faře se koná ve středu 3. ledna od 19.30.
  • Ve čtvrtek 4. ledna v 19:30 se koná na faře informační schůzka o rozdělení farního účtu, které již bylo schváleno ekonomickou a pastorační radou farnosti.
  • Pátek 5. ledna je první v měsíci – uskuteční se návštěva nemocných a od 17 hodin bude ve farním kostele adorace a příležitost ke svátosti smíření.
  • Příští neděli slouží druhou mši sv. v Kohoutovicích P. Jan Pacner. V Žebětíně bude farní kavárna, kam jste srdečně zváni.
  • Chrámový sbor Žebětín vás zve na tradiční koncert duchovní hudby do farního kostela, který se koná 7. ledna v 17 hodin.
  • Příprava na 1. sv. přijímání, (týká se dětí ze třetích tříd a starších), děti připravuje otec Jiří v Žebětíně na faře v úterý 13:15 – 14:00 od 9. ledna, v Kohoutovicích v Domku Svaté rodiny ve čtvrtek 14:30 – 15:15 od 11. ledna. Slavnost proběhne v Kohoutovicích 27. května, v Žebětíně 3. června.
  • Podrobnosti k letošní Tříkrálové sbírce v naší farnosti najdete na vývěsce a na webu.
  • Diecézní charita Brno zve všechny věřící na čtvrtek 4. 1. symbolicky se poklonit společně se Třemi králi Jezulátku v živém Betlémě na Náměstí Svobody V Brně. Průvod vyráží v 16 hod. z brněnské katedrály na Petrově, přes Zelný trh, ulicí Masarykovou na náměstí Svobody k živým jesličkám. Průvod oživí zpěvem studenti ze Scholy BiGy a u jesliček zazpívá Musica Felix.
  • V úterý 9. ledna v 18 hodin v Domku v Kohoutovicích schůzka všech, kdo se chtějí zapojit do farní alfy.
  • Kdo ví o někom, kdo by uvítal návštěvu kněze na první pátky v měsíci, ozvěte se o. Jiřímu.