Ohlášky 4. listopadu 2018

4. listopadu je třicátá první neděle v liturgickém mezidobí. Tato mše svatá byla sloužena za Františka Vošmeru, manželku, snachu, sourozence a rodiče.

• V pátek je svátek Posvěcení lateránské baziliky;
  • v sobotu je památka sv. Lva Velikého, papeže a učitele církve.
Lateránská bazilika
Sv. Lev Veliký

•  pondělí v 17:30, dětská‘ ‚ za Julii Rozbořilovou, dva manžele, syna a rodiče;
  • v úterý v 17:30 v kapli v Kohoutovicích.
  • ve středu v 18:00, za Marii Beranovou, dvoje rodiče a celou zemřelou přízeň;
  • ve čtvrtek v 18:00, za zesnulého Bohumila Hudečka, manželku Anežku, syna Jaromíra a živé rodiny;
  • v pátek v 18:00, za Annu a Aloise Matějkovy, dvoje rodiče a živé rodiny;
  • v sobotu v 8:00, za Anežku a Tomáše Kozlovy, dva syny, vnuka a dvoje rodiče.
  • Příští neděle 11. listopadu je 32. v liturgickém mezidobí.
    Mše sv. v 9:00 bude sloužena za farnost.

• Nyní po mši svaté jste srdečně zváni do farní kavárny.
  • Pobožnost na hřbitově v Žebětíně bude dnes v 15:30.  Plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, je možno ve dnech dušičkového oktávu získat takto: do 8. listopadu navštívit hřbitov a pomodlit se tam třeba jen v duchu za zemřelé. Přitom je třeba splnit tři obvyklé podmínky – svátost smíření, svaté přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce.
  • Děti z MŠ Bellova zazpívají při mši sv. v Kohoutovicích v úterý 6. listopadu.
  • Biblická hodina se koná na faře v Žebětíně ve středu 7. listopadu v 19:30.
  • V neděli 11. listopadu proběhne po obou mších sv. v kapli sv. Rodiny žehnání svatomartinského vína s ochutnávkou.
  • Téhož dne jste na 16 hodinu zváni do Žebětína na koncert duchovní hudby. Varhaník Ondřej Mucha z Prostějova přednese skladby z děl starých mistrů.
  • V neděli 18. listopadu oslavíme v Kohoutovicích Den Bible – od 16 hodin čtení Písma, následuje přednáška Latina v Bibli a církvi. Na oslavu Dne Bible je třeba zajistit čtení z Písma, nachystání horní místnosti Domku na přednášku a následný úklid. Na čtení z Písma je možné se přihlásit ve formuláři na stolku s tiskem.
  • Schůze obou částí farní pastorační rady se koná v pondělí 19. listopadu v 19 hodin na faře v Žebětíně. Hosté z řad farníků jsou vítáni též.
  • Petici na podporu manželství lze ještě stále podepisovat na stolku s tiskem.
  • Výroba háčkovaných vánočních ozdob bude v sobotu 10. 11. po mši svaté (cca. v 9:00) na faře.