Ohlášky 5. srpna 2018

5. srpna je 18. neděle v mezidobí. Mše svatá v 9:00 byla sloužena na poděkování za 50 let života s prosbou o pomoc a Boží požehnání; a za Karla Vošmeru.

• V pondělí je svátek Proměnění Páně;
  • ve středu je památka sv. Dominika, kněze;
  • ve čtvrtek je svátek sv. Terezie Benedikty od Kříže (Edity Steinové), p panny a učitelky církve;
  • v pátek je svátek sv. Vavřince, jáhna a mučedníka; v sobotu je památka sv. Kláry, panny.
Proměnění Páně
Sv. Dominik
Sv. Terezie Benedikta od Kříže
Sv. Vavřinec

• v pondělí v 17:30, za dceru Beatu a celou rodinu;
  • ve středu v 18:30, za pokoj a mír ve světě, za déšť a za umírající;
  • ve čtvrtek v 18:30, za Ludmilu Jirsenskou, manžela a rodiče;
  • v pátek v 18:30, za rodinu Kryšperskou;
  • v sobotu v 8:00, úmysl zatím volný.
  • příští neděle 12. srpna je 19. v liturgickém mezidobí.
    Mše svatá v 9:00 bude slouže za nadcházející světové setkání rodin v Dublinu.
    V 7:30 v Kohoutovicích.

• Poutní mše sv. na Starém Brně se koná ve středu 15. srpna v 18:00. Informace o pouti a přípravném triduu jsou na nástěnce. Pozvánka ke stažení zde.
  • Centrum pro rodinu a sociální péči srdečně zve rodiny na tradiční pouť rodin v sobotu 1. září 2017 do areálu kláštera ve Žďáře nad Sázavou. Program a více informací naleznete na www.crsp.cz
  • Všichni jste srdečně zváni na farní víkend 8. a 9. září. V sobotu 8. září v 16 hodin mše sv. na Vranově, v neděli 9. září fotbal a florbal na ZŠ Otevřená už od 13:30, požehnání v kostele v 15:30, koncert Pavla Helana na zahradě v 16:00, v 17 hodin divadlo pro děti a všeobecné veselí. Při dešti se program koná v Katolickém domě.
  • Manželské ohlášky: dne 18. 8. hodlají v kostele Povýšení svatého Kříže v Doubravníku uzavřít manželství slečna Monika Smutná z farnosti Doubravník a pan Jakub Hudec z naší farnosti.