6. prosince je 2. neděle adventní.

Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

Odkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího.

• V pondělí památka sv. Ambrože, biskupa.
  • V úterý slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu.

Klepnutím na obrázek můžete zobrazit životopis světce nebo text ke svátku.

Sejstarší vyobrazení sv. Ambrože - mozaika v Miláně z 5. stol
Nejstarší vyobrazení sv. Ambrože – mozaika v Miláně z 5. stol
Francisco de Zurbarán (1598–1664): Neposkvrněné početí

• v pondělí v 17:30 za Gustava Kočího, manželku Marii, rodiče, sourozence a Jana a Kristýnu Bučkovy.
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích, viz www.kaplekohoutovice.cz
  • ve středu v 18:00, za Jindřicha Růžičku, dceru s manželem a za rodinu Dočkalovu.
  • ve čtvrtek v 18:00, za Jana Křivánka, manželku a sourozence.
  • v pátek v 18:00, za Anežku Beranovou, manžela, sourozence a celou zemřelou přízeň.
  • v sobotu v 8:00, za rodiče Křivánkovy a Kozlovy, jejich sourozence a duše v očistci.
  • neděle 13. prosince: třetí neděle adventní. Mše svaté:
    V 9:00 v Žebětíně bude sloužena za Josefa Březinu, zemřelé rodiče Březinovy a Viležínské a sourozence.
    v 7:30 a v 10:30 v Kohoutovicích.

• V pondělí na konci ‚dětské‘ mše svaté přijde letos ještě jednou a naposled svatý Mikuláš.
  • Na mikulášskou besídku vás také zvou skauti dnes ve 14:00 hodin v Katolickém domě.
  • Prosíme rodiče dětí, které by příští rok chtěly přistoupit k prvnímu svatému přijímání a nechodí do náboženství v Žebětíně, aby se ohlásili na mailovou adresu farnosti farnost@farnostzebetin.cz. Příprava začne od nového kalendářního roku, místo a čas budou sděleny v ohláškách příští neděle.
  • V úterý 8. prosince začíná Svatý rok milosrdenství. V naší diecézi jej zahájíme v neděli 13. prosince 2015 pontifikální bohoslužbou v katedrále sv. Petra a Pavla, která bude spojena s převzetím Betlémského světla a s otevřením Svaté brány. Zahájení v Denisových sadech v 9:00 h. Na dalších čtyřech významných místech v naší diecézi se také otevřou Svaté brány, informace jsou na nástěnkách či na webu biskupství .
    Viz též Slovo otce biskupa Vojtěcha k zahájení Svatého roku milosrdenství v brněnské diecézi.
  • Ve čtvrtek 10. prosince bude v 15:30 sloužena mše svatá v kohoutovickém Domě s pečovatelskou službou Libušina třída 8. Od 15h modlitba růžence a svátost smíření.
  • Poslední dvě dětmi malované pohlednice jsou na poličce s tiskem. Dobrovolným příspěvkem podpoříte chudé děti z misií. Pán Bůh zaplať za Vaše dary.
  • Příští neděli vyvěsíme také definitivní pořad vánočních bohoslužeb a dalších akcí pořádaných farností ve vánočním období. Předběžný program již vyšel v prosincovém čísle zpravodaje Žebětín žije.