Ohlášky 7. května 2017

7. května je 4. neděle velikonoční, neděle Dobrého pastýře. Tato mše svatá byla sloužena za zemřelé Marii a Břetislava Rösslerovy, rodinu Vitulovu, rodinu Brázdovu, syna Jaroslava a Kristýnu Závodskou.

• V pondělí je památka Panny Marie, Prostřednice všech milostí;
  • v sobotu je památka Panny Marie Fatimské – letos slavíme sté výročí fatimských zjevení.

Klepnutím na obrázek můžete zobrazit životopis světce nebo text ke svátku.

Panna Maria prostřednice všech milostí
Panna Maria Fatimská

• v pondělí v 17:30, za Růženu Kozlovou, manžela a živé rodiny;
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích,
  • ve středu v 18:30, za zemřelou Věru Pánkovou, Zdeňku Voháňkovou, Věru Pasekovou, Věru Malou a syna Pavla;
  • ve čtvrtek v 18:30, za Josefa Lízala, manželku a dva syny; a za Jaroslava Pospíšila, manželku a živé rodiny;
  • v pátek v 18:30, za manžele Kubíkovy, jejich rodiče a sourozence a za Annu a Marii Halvovy;
  • v sobotu ve 9:00, za biřmovance a za Oldřišku Burovou, manžela, rodiče, sestru a živé rodiny.
  • příští neděle 14. května 2017 je 5. velikonoční.  Mše sv. v 9:00 bude sloužena za Jana Zaplatila, manželku, dvoje rodiče a rodiče Kozlovy.
  • V 7:30 a v 10:30 v Kohoutovicích.

• Nyní jste srdečně zváni do farní kavárny.
  • V pondělí 8. 5. je státní svátek. Vzhledem k tomu, že odpadá výuka náboženství v Žebětíně, nebude náboženství ani v úterý 9. 5. ve skupině o. Jiřího na ZŠ Pavlovská v Kohoutovicích. Příprava k 1. sv. přijímání v Žebětíně a v Kohoutovicích se však konat bude. Pondělní mše sv. nebude dětská.
  • Májové pobožnosti se ve farním kostele modlíme po celý květen v neděli v 18:00 a ve všední dny přede mší svatou.
  • Ve středu 10. května se koná od 19:30 v Domku Sv. rodiny v Kohoutovicích biblická hodina.
  • Ve čtvrtek 11. května bude v 15:30 sloužena mše svatá v Domě s pečovatelskou službou Libušina třída 8. Od 15h sv. růženec a svátost smíření. Úřední hodiny na faře v Žebětíně se nekonají.
  • V pátek 12. 5. nebude přede mší sv. adorace Eucharistie z důvodu nácviku na mši sv. s biřmováním.
  • Biřmování v naší farnosti se koná v sobotu 13. května v 9:00 ve farním kostele v Žebětíně; biřmovat bude o. biskup Vojtěch. Po mši svaté bude v areálu fary v Žebětíně agapé s občerstvením. Jste srdečně zváni. Děkujeme za ochotu pomoci při organizaci slavnosti; ještě prosíme o pomoc při nachystání a uklizení stolů; kdo byste byli ochotni pomoci, přihlaste se o. Jiřímu. Chystání stolů bude v pátek po mši svaté, uklízení v sobotu po agapé.