Ohlášky 8. července 2018

8. července – 14. neděle v mezidobí. Mše svatá v 9:00 byla sloužena za farnost.

bibleOdkaz na liturgická čtení dnešní neděle a kázání otce Jiřího

Liturgické oslavy v týdnu

 • Ve středu je svátek sv. Benedikta, opata, patrona Evropy.

Bohoslužby

 • v pondělí v 17:30, za manžela Jaroslava Jelínka, syna Jaroslava a dvoje rodiče;
 • ve středu v 18:30, za zemřelou přítelkyni Olgu a manžela Ivana;
 • ve čtvrtek v 18:30, za Williho Husera;
 • v pátek v 18:30, na úmysl celebranta
 • příští neděle 15. července je 15. v liturgickém mezidobí.
  Mše svatá v 9:00 bude sloužena za farnost.
  V 7:30 v Kohoutovicích.

Oznámení

 • Otec Jiří je od 14. do 27. 7. mimo farnost. Bohoslužby ve všední dny ani úřední hodiny se nekonají. V případě nutné potřeby zaopatření svátostmi nebo pohřbu kontaktujte farnost Brno-Bystrc, případně Brno-Starý Lískovec. Bližší informace budou na venkovní nástěnce a na farních stránkách.
 • Od 11. do 15. července se na výstavišti koná Katolická charismatická konference. Je možné se přihlásit na jeden den nebo na celou dobu.
 • Upozorňujeme na mimořádnou příležitost: v pondělí 23. července se v kostele Pražského Jezulátka v Karmelitské ulici v Praze koná přednáška P. Richarda Rohra Spiritualita pro obě poloviny života. Richard Rohr je americký kněz, františkán, mezinárodně uznávaný kazatel, učitel kontemplace a spisovatel. Pořádá přednášky a duchovní cvičení po celém světě, je autorem řady knih. U nás vyšla například Cesta divokého muže, Pád vzhůru a v roce 2017 kniha Na prahu proměny. Jedním z Richardových stěžejních programů je Iniciace MROP (Men´s Rites of Passage), v češtině známá pod názvem Rituál přechodu do zralé dospělosti. Richardovou životní prací s muži se v ČR již přes dvacet let inspiruje hnutí Chlapi. Přednáška bude v angličtině s tlumočením do češtiny. Vstup volný, bez rezervace. Plakát na webu.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.