Ohlášky 8. dubna 2018

Neděle Božího milosrdenství

8. dubna je druhá neděle velikonoční, tzv. neděle Božího milosrdenství. Tato mše svatá byla sloužena za živé rodiny, na poděkování za všechna dobra s prosbou o pomoc a Boží požehnání.

• Na pondělí 9. 4. byla letos přesunuta slavnost Zvěstování Páně. Je to také den modliteb za úctu k počatému životu a za nenarozené děti.
  • Ve středu je památka sv. Stanislava, biskupa a mučedníka.

Klepnutím na obrázek můžete zobrazit životopis světce nebo text ke svátku.

Zvěstování Páně
Sv. Stanislav

• v pondělí v 17:30, na poděkování za 30 let manželství s prosbou o Boží požehnání pro celou rodinu;
  • v úterý v 17:30 v Kohoutovicích;
  • ve středu v 18:30, za Jaroslava Křivánka, rodiče, sestru a zemřelou přízeň;
  • ve čtvrtek v 18:30, za zemřelé rodiče Čechmánkovy a celé žijící a zemřelé rodiny;
  • v pátek v 18:30, za Květoslava Prokeše, rodiče a živou rodinu;
  • v sobotu v 8:00, za Karla Veselého a jeho rodiče, celou zemřelou přízeň a živé rodiny.
  • Příští neděle 15. dubna je 3. velikonoční.
    Mše svatá v 9:00 bude sloužena za farnost.

• Dnes je pro děti tzv. „milosrdná neděle“ – po mši sv. si mohou děti doplnit chybějící vitrážová „sklíčka“.
  • V pondělí 9. 4. je slavnost Zvěstování Páně. Mše sv. v Žebětíně nebude dětská, sboreček pro děti se však bude v obvyklou dobu konat. Na radiu Proglas bude přenos mše sv., proto se modlit růženec do radia Proglas nejdeme.
  • Ve čtvrtek 12. dubna bude v 15:30 sloužena mše svatá v Domě s pečovatelskou službou Libušina třída 8. Od 15 hodin sv. růženec a svátost smíření. Úřední hodiny na faře v Žebětíně se nekonají.
  • Biblická hodina na faře bude mimořádně až v pátek 13. dubna v obvyklém čase 19:30.
  • Srdečně zveme na dvě přednášky pro manžele a snoubence: Lektorka ostravského centra pro rodinu MUDr. Maria Fridrichová bude v úterky 17. dubna a 15. května od 18:30 v Domku hovořit o rodinných tématech.
  • Farní dobročinný bazar na podporu adoptované Louise se uskuteční 20. – 22. dubna. Bližší informace jsou na vývěsce, webu, facebooku a na lístcích na stolku pod kůrem.
  • V sobotu 28. dubna se bude konat jarní farní výlet nejen pro děti.
  • V poličce pod kůrem se můžete přihlašovat na farní pouť 12. května na Svatou Horu.