Dnes je 8. prosince  – 2. neděle adventní. Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

DatumLiturgické oslavy v týdnu Bohoslužby
pondělí
9. 12.
slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu – doporučený svátekv 18:00, za Jiřinu Slezákovou, manžela a duše v očistci
úterý
10. 12.
úterý po 2. neděli adventnímše sv. v Kohoutovicích v 17:30, za zemřelé Emericha, Růženu, Tomáše a Karla Sedláčkovy a za uzdravení vnuka Tomáše a živou rodinu Sedláčkovu
středa
11. 12.
středa po 2. neděli adventnív 16:30, ‚dětská‘, za Anežku Beranovou, manžela, dceru a celou zemřelou přízeň
čtvrtek
12. 12.
čtvrtek po 2. neděli adventnív 18:00, za Jana Křivánka, manželku a sourozence
pátek
13. 12.
památka sv. Lucie, panny a mučednicev 6:00 (rorátní), za Jana a Andělu Kozlovy, jejich děti a rodiče a za živé rodiny
14. 12.
památka sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církvev 8:00, za rodiny Křivánkovy a Kozlovy, sourozence a duše v očistci na úmysl dárce

Příští neděle 15. prosince je třetí neděle adventní, tzv. Radostná – Gaudete.  Mše sv.v 9:00 bude sloužena na poděkování za dar života s prosbou o Boží požehnání.

Sbírka z minulé neděle na církevní školství vynesla v celé farnosti 17.000 Kč. Pán Bůh zaplať za všechny vaše dary.

Za adventní věnce odesíláme do Sýrie 10 840,- Kč. Děkujeme všem dárcům!

Dnes jste zváni od 14 hodin do Katolického domu na mikulášskou besídku skautských oddílů.

V pondělí 9. prosince je místo růžence v Radiu Proglas přenášena mše sv. z kostela Panny Marie Sněžné v Praze (přesunutá slavnost z 8.12.).

V úterý 10. prosince zazpívají v kapli při mši sv. děti z MŠ Bellova.

Ve středu 11. prosince končí kurz Alfa. Ze srdce děkujeme především celému týmu, ale zároveň všem ostatním, kteří se za kurz Alfa modlili nebo jej jinak podpořili.

Pátek 13. prosince vyhlašuji mimořádným postním dnem naší farnosti. Lze se k němu dobrovolně připojit jakýmkoli způsobem na úmysl uzdravení vztahů v našich rodinách a ve farnosti a za potřeby farníků.

Tentýž den jste zváni na rorátní mši sv. v 6:00 do farního kostela.

V sobotu 14. prosince bude ve farním kostele pokřtěn Matěj Smejkal.

Mimořádná příležitost ke svátosti smíření:
Kohoutovice – sobota 14. prosince; v Domku zpovídá o. Jiří od 14 do 17 hodin.
Žebětín – neděle 15. prosince; v kostele zpovídá o. Jiří od 14 do 15:15, potom ho vystřídá P. Pavel Fatěna do 17 hodin.