Ohlášky 9. prosince 2018

9. prosince je druhá neděle adventní. Tato mše svatá byla sloužena za farnost.

• Ve čtvrtek je památka sv. Lucie, panny a mučednice;
  • V pátek je památka sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve.
Sv. Lucie
Sv. Jan od Kříže

• v pondělí v 17:30, ,dětská‘, za zesnulého profesora Emila Palečka;
  • v úterý v 17:30 v kapli v Kohoutovicích.
  • ve středu v 18:00, za Jana Křivánka, manželku a sourozence;
  • ve čtvrtek v 18:00, za Františka Jelínka, syna Vladimíra a živé rodiny;
  • v pátek v 18:00, za Anežku Beranovou, manžela, dceru, sourozence a celou zesnulou rodinu;
  • v sobotu v 8:00, za rodiče Křivánkovy a Kozlovy, jejich sourozence a duše v očistci.
  • Příští neděle 16. prosince je třetí adventní, tzv. Radostná (Gaudete).
    Mše sv. v 9:00 bude sloužena za Františka Roháče, manželku, dva syny, sourozence a živé rodiny.

• Sbírka z minulé neděle na stavbu kostela v Brně-Lesné vynesla v celé farnosti 29 204 Kč. Pán Bůh zaplať za vaše dary.
  • V pondělí 10. prosince přijde na dětskou mši ve farním kostele v 17:30 sv. Mikuláš.
  • Rovněž v pondělí 10. prosince se jede kohoutovické společenství modlit Růženec do Radia Proglas. Sraz na zastávce Stamicova v 17:05. Z důvodu změny programového schématu vysílání končí na Proglasu sobotní modlitba růžence žebětínského společenství.
  • Tichá adorace se koná v kapli v Kohoutovicích ve čtvrtek 13. prosince od 19 do 20 hodin.
  • Pátek 14. prosince vyhlašuji mimořádným postním dnem naší farnosti. Lze se k němu dobrovolně připojit jakýmkoli způsobem na úmysl uzdravení vztahů v našich rodinách a ve farnosti a za potřeby farníků.
  • Prosíme rodiče budoucích prvokomunikantů, aby kontaktovali otce Jiřího.

Mimořádná příležitost k předvánoční svátosti smíření

• Žebětín NE 16. 12. 15:00 – 18:00, zpovídá o. Jiří.
  • Kohoutovice SO 15. 12. Domek 16 – 17:30, zpovídá P. Jan Pacner
  • Řádná příležitost je vždy ½ h před každou mší svatou v Domku a ve farním kostele.
  • (Ve všední dny od 9 do 17 hodin je možnost využít stálé zpovědní služby v kostele sv. Maří Magdalény).